Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok egyszerre két...

Hogyan tudok egyszerre két nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Általánosban heti 2x volt angol óránk,gimnáziumban pedig a francia volt a főnyelvem így az angol megint lecsúszott heti 1 alkalomra,de azon se tanítottak semmit.Magamtól elkezdtem az angolt de eléggé "szókincs-szegény" vagyok.

Jövőre befejezem az OKJ-t és ez alatt az idő alatt szeretnék megtanulni németül.

Van nyelvérzékem,gyorsan tanulok nyelveket,de félek hogy ha csak a németre koncentrálok elfelejtem az angolt.

Legalább egy társalgási szintet szeretnék elérni németből,angolból pedig a szókincsemet fejleszteni.

Hogyan tudnám összehangolni a két nyelvet?

Sajnos nincs pénzem tanárra ezért otthon szeretnék tanulni.


Ha van bármi tanácsotok vagy tapasztalatok ezzel kapcsolatban azt nagyon megköszönném :)



2014. jún. 26. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tanultál már németet? Vagy most kezded? Két nyelvet már elkezdtél, miért nem azokat akarod erősíteni? Légy szíves ezekre válaszolni, a válaszok alapján leírom a saját tapasztalataimat.
2014. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehetett ilyen kevés angolotok???

Én most leszek 7.-es és 6-ban heti 2 német órám volt, mert azok közt voltam akik 2 idegen nyelvet tanultak, bár el kell mondjam hogy egyáltalán nem tanultam semmit abban a heti 2 órában.....angolból 5-ben is heti 5 és idén is, másrészről, sehol sem veszik figyelembe hogy otthon tanultad magadtól a nyelvet. De ha csak azért akarod, hogy ezzel is több legyél, magasabb szintre tudd fejleszteni a tudásodat, akkor nyugodtan kezdj bele, remélem sikerül. Tanács gyanánt annyit tudok mondani, mert én is tanultam már egyszerre 2 nyelvet 1 éven át, hogy próbáld meg a kettőt különválasztani egymástól, tehát egyik nap csak az egyiket, de még így is megkockáztatod, hogy összekevered néha, tehát mondjuk Englisch - english Schule - school érted? Nekem is ez volt a legfőbb gondom......... De egy idő után leszoksz róla... Remélem sikerül! Sok sikert, biztosan menni fog :)!

2014. jún. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Németet még nem tanultam,az angolból pedig csak a szókincsem gyatra,azt szeretném erősíteni.

Franciát pedig egyszerűen utálom.Németre jelentkeztem de ott már nem volt hely ezért beraktak a maradék 5 franciás közé.


Kedves 2.!

Sajna elég gyatra iskolába jártam.Amikor 4.-ben elkezdtük az angolt akkor heti 3x volt és nagyon jól sikerült megtanulni az alapokat 5.-ig,amikor elküldték a tanárt ugyanis nem volt diplomája és összekapott valamin az igazgatóval...utána kaptunk egy igazi sárkányt aki heti 2-nél többet nem vállalt és azon a 2 órán is csak olvastunk meg házi feladatot ellenőriztünk.Gimnáziumban ugyan ez volt a helyzet,ha nem rosszabb...mivel nem voltunk főnyelvesek így úgy gondolta a kedves tanárnő hogy nem érdemes annyit foglalkozni velünk.

Amikor 12.-es voltam elküldték, (Hála Istennek!)és kaptunk egy tanárnőt aki nagyon sokat magyarázott Nekünk,de addigra én azokat már rég megtanultam magamtól.Az érettségi is 4-es lett,szerencsére franciából nem kellett érettségizni mert azt a tanárt is kirúgták:D

Szóval az angol megy Ccsak a szókincs valahogy hiányos.

Franciához többet hozzá sem nyúlok,elegem lett belőle.

Németet szeretnék tanulni,mint ahogy mindig is azt szerettem volna. :)

2014. jún. 26. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, kösz, hogy leírtak részletesen, mi van.

Ha már az angollal ennyire előre haladtál, két dolgot javaslok: a szókincsedet szakmádba vágó vagy neked tetsző cikkek, rövidebb írások szótárazásos feldolgozásával bővítsd és próbálj meg angol nyelvű filmeket nézni. Ne csüggedj, ha kezdetben semmit nem értesz belőle. A következő fokozat az lesz, hogy elcsípsz egy-egy szót, amit felismersz, később pedig már szövegösszefüggéseket is meg fogsz érteni. A másik, hogy olvass angol nyelven olyasmiket, amik érdekelnek, de ne szótárazz közben, csak akkor, ha a fő téma alapszavait nem ismered. A többit próbáld meg értelemszerűen összerakni.

A németet teljesen elölről kezded. Vegyél valami kezdő könyvet, amiből az alapokat el kezded tanulni. Itt a net-en is találsz ún. próba-nyelvleckéket, azokat próbáld ki. Ha lehet, lépj be többször is ugyanabba a kezdőbe. Ha te mindig is németet akartál tanulni, akkor biztosan menni fog. Én is így voltam vele. Énrám gyerekkoromban rám kényszerítették az angolt, le is vizsgáltam belőle, közben tanultam németet, abból is levizsgáztam. Utána éveken át olyan helyen dolgoztam, ahol jóformán csak a németet használtam és használom most is. Nem zárom ki, hogy ebben volt egy nagy adag dac is, de szerintem ebben az esetben ez csak pozitívan hat. Sok sikert!

2014. jún. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. jún. 27. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!