Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valamit nem tudok megérteni...

GeorgeJ kérdése:

Ha valamit nem tudok megérteni az angolba például akcentus miatt vagy nem szoktam meg a sok angol beszédet Akkor mit mondjak annak aki beszél hozzám angolul?

Figyelt kérdés

pl Pleas speak slowly


Vagy ha nem értek egy mondatot hogyan kérdezek vissza

Pl. Hogyan mondtad ? Meg tudnád ismételni ?

Vagy hogy érteted az előbbit ?



2014. jún. 27. 02:00
 1/5 A kérdező kommentje:
*Please
2014. jún. 27. 02:01
 2/5 savanyújóska ***** válasza:
100%

Could you repeat it(, please)? (I could'nt understand clearly.)

Could you talk (a bit) slower? (I can hardly understand.)

What did you say?

Could you tell it (a bit) simpler?

What do you mean with this? -> Ezt NEM javallom, jobb, ha az elobbieket hasznalod inkabb.

Ha forditas kell, irj valaszt, vagy privatot, legkesobb delelottig mindkettot latni fogom.

2014. jún. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ennyi elég csak ha mondjuk Angliába akarok költözni akkor ne sík hülyén bámuljak ki a fejemből ha mondjuk valamit nem értek
2014. jún. 27. 02:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Emiatt szerintem ne aggódj, az ember füle könnyen hozzászokik az akcentusokhoz és később már észre sem veszi. Nekem nagyjából egy hét kell(ett) hozzá.
2014. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 What do you mean BY this
2014. jún. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!