Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szüleim eléggé pártolják,...

A szüleim eléggé pártolják, hogy nyelviskolába járjak. Valaki, aki tud róla mesélni, hogy milyen, az mesélne?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nincs semmi különös, tanfolyam keretében tanulod a nyelvet. Ha jól megy a nyelv, felesleges, ha nem annyira jól, akkor szerintem volna jóval olcsóbb módja annak, hogy ezen javíts. De ettől függetlenül lehet indokolt, hogy elmenj egy nyelviskolába.
2014. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 valamiparadox ***** válasza:
100%

Nagyjából olyan,mintha egy iskolában tanulnál,legalábbis abban az értelemben,hogy kb. 3-6 diákkal közösen vagytok egy teremben és a tanár magyaráz,feladatokat oldtok meg. Ha volt már nyelvórád,akkor el tudod képzelni,de azzal a különbséggel,hogy általában sokkal szabadabb a hangulat és többször kérdezel óra közben. Egyszer voltam egy olyan iskolában is,ami inkább lakásra hasonlított - az sem kizárt,hogy pár helyen nem padoknál ültök;ezek nincsenek megszabva.

A legtöbb tanfolyam heti kétszer van és kb. 1,5-2 órán át tart. Voltam olyanon,ahol mi heti kétszer,három órán át voltunk (1db tizenöt perces szünettel).

Iskolától függően nyugodtan készíthetsz ott teát vagy kávét (van,ahol adnak vagy csak elveheted).

Szerintem mindenképp próbáld ki.De először is találj egy nyelvet,ami érdekelne.Ez fontos,mert,ha otthon vagy egyébként nem akarsz foglalkozni vele,akkor sokkal lassabban fogsz haladni (szerintem meg felesleges is olyat önszántadból tanulni,ami nem tetszik).

2014. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából angolt tanulnék, és valamilyen szinten beszélem, de nyilván nem vagyok profi, és jó lenne, ha a nyelvsulinak köszönhetően jobban beszélném. A szüleimnek az a célja, hogy csak az angolra támaszkodhassak (külföldre gondolták), és ez alapján eléggé megjött a kedvem. Egy hónapig lennék a nyelvsuliban, ennyi idő alatt biztos, hogy javulna a nyelvtudásom.
2014. jún. 29. 17:56
 4/4 valamiparadox ***** válasza:
100%

1 hónap alatt nem tudom,hogy mennyit tudnál fejlődni (igaz,ez függ a jelenlegi szintedtől,a leendő tanárodtól és a tanfolyam intenzitásától is,illetve az is számít,hogy az órák után ugyanúgy egy magyar környezetbe térsz vissza).

Viszont én nem támaszkodnék csak az angolra.Egyelőre jó lesz,de amint lesz rá lehetőség később,próbálj meg egy második nyelvet is elkezdeni.

2014. jún. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!