Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehet hogy az...

Szerintetek lehet hogy az egyik nyelv oktv-je könnyebb mint egy másiké?

Figyelt kérdés

Én,ahogy néztem feladatsorokat,az orosznál szerintem könnyebb feladattípusok is vannak,mint az angolnál.Az angolnál szerintem több a nehezebb feladattípus,mint a könnyebb.Pl. az oroszban amit néztem:az első 3 feladat az elöljárószavakra épült,aztán valahol párbeszédeket kellett összepárosítani,valahol igéket beírni,vagy aláhúzni a kettő közül melyik jó.Az utolsó feladat tűnt csak talán nehezebbnek,oda szókapcsolatokat kellett szövegbe pótolni.

Viszont angolból már az első forduló is kb.felsőfokú szintűnek tűnt (olyannyira,hogy nekem az emelt érettségi is könnyebbnek néz ki)


Persze lehet hogy másnak meg más a könnyű és a nehéz.De,vajon lehetséges a felvetésem?Hogy az orosz könnyebb ,mint az angol?Vagy azért csinálják könnyebbre,mert kevesebben indulnak?Vagy nem tudnak annyit a diákok,mert legtöbbször kevesebb ideig tanulják (angolt kezdik általánosban,oroszt nem igazán),és nem járnak különórára legtöbben?


2014. jún. 30. 11:52
 1/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sokat írtam,de jó lenne ha leírnátok a véleményetek,mert szerintem érdekes a felvetésem.

Például,ahol írtam hogy az elöljárószavak az első 3 feladat,ott ez azért könnyű szerintem mert ha valaki tudja az elöljárószavakat,azzal akkor már tudja az első 3 feladatot.Míg angolból minden feladat más.

2014. jún. 30. 11:57
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként közben kijavítom,mert nem volt mind elöljáró szavas,vagyis igazából 2,de ugyanarra a módszerre épült az első 3 feladat.
2014. jún. 30. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen egyénfüggő, kinek melyik nyelv illetve feladattípus könnyeb/nehezebb. Nyilván 2 különböző nyelv, más az ami nehezebb benne, egy OKTV-n úgyis arra mennek rá ami az adott nyelvben nehezebb. Nem tudok oroszul, szóval nem tudom összehasonlítani az angol OKTV-vel.

Amúgy befolyásolhatja az is, hogy talán többen mennek angolra, több a versenyző, jobban kell szelektálni. Angolul szinte mindenki tanul, ha más nem gimiben 2. nyelvként (persze nem mindenhol van így), de oroszul lényegesen kevesebben tanulnak. Belegondolva azért elég sok végzőst ismerek, de csak 2-es beszélnek oroszul, nem annyira népszerű nyelv, mint az angol, német vagy francia.

2014. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te tud angolul és oroszul is, hogy ilyen jól össze tudod hasonlítani a két feladatsor nehézségét? Attól, hogy szerinted egy feladattípus neked könnyebbnek látszik, még egyáltalán nem biztos, hogy könnyebb.


Az pedig, hogy egy OKTV-ben egy emelt szintű érettséginél magasabb szintű követelményt tesznek eléd, ne legyen már olyan meglepő. És ettől még nem lesz felsőfokú szintű a dolog. Nagyon messze van ez a felsőfokú szinttől.

2014. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Másodiknak:Igen,tudok oroszul is,és angolul is.Sőt,egy harmadik nyelven is,de az most nem olyan fontos.

És szerintem egyáltalán nem törvényszerű hogy az emelt érettségi legyen könnyebb,mint az oktv.Most nem akarom kifejteni,hogy miért,de szerintem jogosan gondolom így.

2014. jún. 30. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:

DE most mondd már meg, hogy mi értelme van ennek a rinyálásnak. Az orosz OKTV-seket az oroszt írókkal hasonlítják össze, az angolosokat meg az angolosokkal. Ennyi erővel azon is lehetne nyavalyogni, hogy a történelem OKTV könnyebb, mint a kémia OKTV. És akkor mi van?


Azt pedig nehezen hiszem el, hogy annyira penge vagy nyelvekből, mint állítod magadról, mert aki jó nyelvekből az nem kezd el ilyen pitiáner dolgokon szenvedni.

2014. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az emelt angol érettségi kb. egy középfokú nyelvvizsga szintjén van, ahogy néztem én is lazán meg tudnám csinálni, míg az OKTV feladatokat már nehezebben. Hogy mennyire számít felsőfokúnak nem tudom, de ez egy verseny, nyilván nehezebb feladatokat tesznek bele, mint egy érettségibe.
2014. júl. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!