Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy németet tanuló osztálytárs...

Egy németet tanuló osztálytársamat megkérdeztem hogy miért németet tanul, hiszen az angolnak nagyobb hasznát venné. Azt mondta azért mert így könnyebb lesz megtanulni az angolt, mert ugye kicsit hasonlít a 2 nyelv. De akkor ez fordítva is igaz, nem?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 19:26
 1/5 anonim válasza:
73%
Igaza van...Ha tudsz egy nyelvet, amiből mások is származnak, akkor nagyon könnyű dolgod van...Pl...én ovis korom óta tanulok románul. Nem megy anyanyelvi szinten, de nem is panaszkodok. Viszont az angolt seperc alatt rendbevágom, mivel már ott a támaszom, a román...És aztán jött a német...azzal még könnyebb a dolgom, hiszen már ott van 2 idegen nyelv rajta kívül is. Ha van az anyanyelveden kívül még egy nyelv, akkor van mire alapozz.De azzal valamennyire tisztában is kell legyél. És igen. Fordítva is igaz. :)
2014. jún. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
73%

10 év német után kezdtem angolt tanulni (gimiben) könnyen ment mivel hasonló, és könnyebb a nyelvtan. a kiejtéssel viltak gondok!

angol után német nehezebb, osztálytársaim mondták

2014. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A két nyelv elég hasonló, így angol után németet vagy német után angolt tanulni nyilván egyszerűbb, de az utóbbi a könnyebb, szóval a német után az angol, mivel az angol elég egyszerű nyelv, a német sokkal nehezebb. Így még könnyebbnek tűnik.
2014. jún. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%
Nem azért van könnyebb dolga annak,aki először németül,majd utána angolul tanul,mert angol könnyebb nyelv,hanem mert itt van mellettünk a német nyelvhatár;a német befolyása nagyon nagy volt a magyarra, ezért egy magyar beszélőnek könnyebb megtanulni előbb németül,majd utána angolul.
2014. jún. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Én Németországban élek, semmire sem mennék az angollal. :) A német nyelvben sok a szabály, megkötés, ezért egy egyszerűbb nyelvet könnyebb a német után tanulni.
2014. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!