Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek fel lehet készülni...

Szerintetek fel lehet készülni 1év alatt napi 1-2h tanulással Japán középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Csak azt szeretném tudni, hogy érdemes e belekezdenem..

Dekiru 1 könyvet kezdem el tanulni, ha sikerülhet a nyelvvizsga, akkor több időt is rászánnék a szabadidőmből..



2014. júl. 1. 20:57
 1/3 Arneal ***** válasza:

Soha nem láttam egy középfokút, de egy emelt érettségihez viszonyítva:


szerintem a legtöbb embernek nem menne viszont napi 4-5 óra (eredményes) felkészüléssel szerintem a legtöbb embernek már biztos menne (még ha nem is tökéletesre).


De rengeteg mindentől függ, nem hinném, hogy ez nagyon általánosítható.

2014. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mentél nyelvvizsgára ?
2016. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem tudtam felkészülni, ezért a vizsgát be se fizettem, csak pénzkidobás lett volna. Nem találtam tanárt, ezért autodidakta módon tanultam.

Nem nehéz a japán nyelvtan és a szókincset is könnyel el lehet sajátítani (ha angol betűkkel tanulod), főleg ha sok animét nézel. A japán írásjelekkel (hiragana, katakana, kandji...) nagyon sok idő ment el, rajzoltam "abc" táblát, külön-külön is lerajzoltam, de mégy így sem tudtam megtanulni és feladtam. Most az egyetem miatt szinte semmi szabadidőm nincs, de később még lehet, hogy befejezem. :)

Ha kedvet kaptál a japán nyelvtanuláshoz, jó nyelvérzékkel és sok szabadidővel rendelkezel, és ha kötélből vannak az idegeid, akkor nyugodtan kezdj bele, veszítenivalód nincs! :D

2016. máj. 28. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!