Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanárok hogyan tűrik,...

Webnyelv kérdése:

A nyelvtanárok hogyan tűrik, ha a magántanuló nem sokkal a megbeszélt óra előtt szól, hogy mégsem tud jönni, vagy nem is szól, csak nem jelenik meg?

Figyelt kérdés

Lévén, hogy a nyelvtanár is ember, és nem veszik figyelembe, hogy időbeosztását az előre megbeszélt órához igazítja. Pl. azért megy haza valahonnan, ahol egyébként még maradhatna, vagy azért siet, hogy elérje az előbbi vonatot, hogy visszaérjen az órára. És 1-2 órával az óra előtt jelentkezik a tanuló, hogy bocsánat, de mégsem tud jönni. Vagy amikor már mennie kéne az órának, akkor szól, hogy nem jön. Vagy nem is szól.

Nyilván akadnak rendkívüli helyzetek, amit meg lehet érteni.


Hogyan kezelik a nyelvtanárok ezeket a helyzeteket?


2014. júl. 6. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem vagyok nyelvtanár, de én mindenképpen előre megállapodnék a tanulóval, hogy legkésőbb mennyi idővel az órakezdés előtt szóljon, ha nem tud jönni, különben ugyanúgy ki kell fizetni az órát vagy annak egy részét.
2014. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

webnyelv viszont nyelvtanár elvileg :)


Én is csak azt tudom mondani, mint amit az első. Megbeszélni a tanítvánnyal, és minimum egy aláírást kérni mellé.

2014. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtobb nyelvtanarnal ugy van, hogyha valaki 24 oran belul lemondja, annak ki kell fizetnie az orat ugyanugy.
2014. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nyelvtanár vagyok, cégeknél is tartok tanfolyamot és privátban is tanítok. Szerződést kötök a tanítványokkal, pontosan úgy van, ahogy az előttem válaszolók is írták: a szerződésben rögzítve van, mennyivel korábban kell szólni, ha nem tud jönni valaki órára ahhoz, hogy ne kelljen kifizetni. Ha nem sokkal óra előtt szólnak, hogy bocsi, ma mégsem jó - akkor kiszámlázhatom az óra árát, és legtöbbször meg is teszem. Ebből élek, készülök az órára, úgy osztom be az időmet hogy abba az adott óra beleférjen - és nem vállalok más munkát az óra idejére. Ha ezt hirtelen, röviddel előtte lemondják, azzal nekem kárt okoznak.

Persze nem vagyok kőszívű, van elfogadható indok is arra, ha az utolsó percben mondják le az órát, olyankor nem számítom fel az óra árát :)

2014. júl. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De ha szerződést köt, akkor nincsenek állami levonások?
2014. júl. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, egy ideje most már én is előre megállapodom a tanulókkal erről. De így is akadtak, akik ezt nem tartották be. Ezért is tettem fel a kérdést.

Egyik tanuló olyat csinált, hogy egy órán szó nélkül nem jelent meg. Az előző tanulóval direkt ezért fejeztük be előbb az órát, mert úgy tudtam, jön a következő, pedig ő még maradt volna még egy órát, ha lehetett volna, mert érettségire készült. Később a tanuló, aki nem jelent meg, küldött egy sms-t, hogy köszön mindent, és szeptemberben majd jelentkezik. Talán így próbált kibújni a fizetés alól? Eléggé furcsa, szeptemberben szóvá fogom tenni.

Tudom, utoljára gondol bele a nyelvtanuló abba, hogy a nyelvtanár is ember, én is így voltam vele, amikor régen nyelvórákra jártam. Furcsa, hogy sokan elvárnák a nyelviskoláktól is, hogy olcsók legyenek az órák, de a nyelviskola igényeit nem akarják figyelembe venni.

2014. júl. 8. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok - állami levonások nincsenek, vállalkozóként számlát adok mindenről, vagyis adózom a bevételem után. Minden legális. A szerződés azért kell, hogy bebiztosítsam magamat. Nálam nem is óránként fizetnek a diákok, kötött mennyiségű órákra szerződök, amit adott időn belül le kell járniuk... nagyon sok rossz tapasztalatom volt, amíg nem így tettem. Olyanok, amiket a többi kolléga is említett itt: hirtelen nem ért oda órára a tanuló, SMS-t küldött júniusban hogy "szeptemberben találkozunk" és így tovább.... az kiszámíthatatlan volt. Régóta tanítok, talán nem nagyképűség azt mondanom: jó a hírem, nem szűkölködöm diákokban, ha valakinek nem tetszenek a feltételeim, akkor nem is szeretnék vele együtt dolgozni. Szeretem a sikert és a komoly tanítványokat, akik nem 2 év alatt akarnak lejárni 60 órát. Ez nem olyan nagy bűn :)
2014. júl. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!