Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Csak nekem ilyen nehéz a német?

Csak nekem ilyen nehéz a német?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ideje tanulok németet.Megvan a szóbelim de az írásbelivel nagyon szenvedek.Már 3x voltam vizsgán és sikertelenül.Nem tudom hogy már hogy tanuljak, mit csináljak,de már az életkedvem is elment tőle. Talán tudtok néhány jó tanáccsal ellátni hogy most már tényleg sikerüljön.Nem érzem magam butának mindig csak néhány ponton múlik ami nagyon felidegel. Segítsetek kérlek!! (voltam ORIGOson,meg ECL-en is)

2014. júl. 8. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen könyvekből készültél?

Mi nem megy? A nyelvtan vagy a levélírás?

Valami jó felkészítő könyvet vegyél, amiben benne vannak a típus feladatok

2014. júl. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hány éves vagy?


Ha kipróbálnál valami "újat", akkor nézd meg az ÖSD-t. Én ott csináltam és elég könnyű volt.


Igazából a dolognak annyi a kulcsa, hogy tesztfeladatokat kell megoldani, minél többet. Levélírást gyakorolni.

2014. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát van nekem mindenféle könyvem. Igazából egy volt tanárom is segített a dologban, rengeteg teszt,szövegértési,levél,fordítási feladatot adott.

19 éves vagyok,az Ösd-öt már láttam több helyen hogy ajánlják. Még a BME-n gondolkodok, de attól tartok hogy új fajta, és azért nem sikerülne. Nem tudom igazán hogy mi tévő legyek. Kellene ez a nyelvvizsga ha már ennyit szenvedek vele...

2014. júl. 9. 09:35
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként a nyelvtan megy nehezebben, a többivel eddig nem voltak gondok...kivéve a vizsga eredményénél. Érdekes mert az utóbbi vizsgán pont a nyelvtani rész lett a legjobb.
2014. júl. 9. 10:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor mindenképpen válaszd az ÖSD-t, annak nincs nyelvtani része. Én pár éve csináltam, ami feladatokra emlékszem:

- egy kb A4-es szöveg, amihez 5 kérdés van feltéve, A B C válaszlehetőségekkel

- 5 kisebb szöveg, amihez 8 cím van megadva, és 5-öt össze kell párosítani

- egy levél, aminek a jobb oldalából levágnak 2-3 cm-t, és a szavak végére (vagy közepébe) 2-3 karaktert oda kell írni (jellemzően névelők, elöljárók, többesszámok, gyenge főnevek végei)

- egy levél, amiben 10 lyuk van, ki kell egészíteni, de NINCSENEK megadva lehetőségek. Itt jellemzően elöljárók, igekötők, siches igék esetei, esetleg segédigék.


Hallásértés: 2 feladat van (úgy emlékszem, a hallásértés az írásbelihez tartozik).

- az elsőt kétszer lehet meghallgatni, ez egy beszélgetés, amivel kapcsolatban 10 igaz-hamis kérdésre kell választ adni. könnyíti a dolgot, hogy 3-4 schnittre van bontva a szöveg, amik előtt mindig bemondják, hogy Schnitt 1, Schnitt 2, stb. A kérdések időrendi sorrendbe vannak feltéve, a schnittek szerint csoportosítva, tehát nehéz elkavarodni.

- a másodikat csak egyszer lehet meghallgatni, de könnyű nagyon. jellemzően három szolgáltatás (könyvtár, múzeum, hotel, iskola, mozi, stb.) részleteit hasonlítja össze. Egy táblázat, aminek az oszlopai fejlécében a három valami van, a soraiban pedig az szolgáltatások (nyitvatartás, árak, megközelítés, parkolás, stb.) itt főleg x-elgetni kell (pl. mozgáskorlátozott parkoló van-e vagy nincs) illetve a nehézség az, hogy számokat kell nagyon gyorsan beírni (gyakran ilyeneket, hogy 16.50 €)


Levélírás: 2 levelet kell írni

- az első egy reklamáló levél. a feladatlap mindig úgy néz ki, hogy egy szolgáltatás (élményfürdő, gokartpálya, szálloda, stb.) brosúráját nyomják ki, amin fel vannak sorolva a szolgáltatások. Négy-öt helyre oda van húzva a nyíl, hogy mivel mi volt a probléma, neked ezt kell levélbe fogalmaznod (pl. Önök azt ígérték az ajánlatban, hogy a szoba mellé ingyenes iszappakolást kapok, de csak a helyszínen derült ki, hogy valójában csak féláras kedvezmény van). A végét mindig úgy kell zárni, hogy nagyot csalódtál, és nem fogod ajánlani senkinek a szolgáltatást.

- a második nem is annyira levél, mint esszé. Három téma közül választhatsz, miről akarsz írni. Jellemzően mindig van 1-2, ami nem annyira népszerű és könnyű, de mindig van olyan, amit nem nehéz körüljárni. Az A lehetőségnél általában szóbuborékban három vélemény van megfogalmazva a témával kapcsolatban (egy egyetértő, egy elutasító, és valamelyiknek az enyhített verziója), neked pedig le kell írnod, hogy melyikkel értesz egyet és miért. A B lehetőségnél egy rövidebb újságkivágás van leírva egy témáról (általában ez szokott lenni a legnehezebb), neked pedig véleményt kell mondani. A C lehetőségnél pedig 3 újságcikk címe van leírva, és neked kell személyes véleményt mondani a témáról.

Amikor én voltam, akkor az A lehetőség azt hiszem, a háziasszonyok munkába való visszatéréséről szólt, a B nagyon rossz volt, már nem emlékszem, a C pedig arról, hogy egyre több a nagyvárosok környékén a Pendler (ingázó), aki valamilyen alvóvárosban él, és reggel/délután ingázik a munkahelye és az otthona közt. A C-t választottam, volt (mindig van) pár segítő kérdés, pl. Ön mit gondol erről? Ismer valakit, aki hasonlóan él? Írja le véleményét és tapasztalatait a témáról, illetve mondja el, hogy Ön szerint mi a helyzet az Ön országában!


Szótárt azt hiszem, mindenhez lehetett használni. Zsebszótár semmit nem ér, nagyszótárt kár vinni középfokúra, csak elmegy az idő a lapozgatással. Én középszótárt ajánlok.


Nem biztos, hogy minden pontosan így volt, de remélem, segítettem! :)

2014. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, mindenképp elgondolkodok ezen a típuson. Ahogy leírtad nem vészes,egész barátságos :)
2014. júl. 9. 14:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ikszedszer kezdem a németet, és sose volt belőle vizsgám. Ugyanakkor sokat voltam Németországban és Ausztriában, ahol kézzel-lábbal is, de meg kellet értetnem magamat, így hát ragadt rám valamicske.


Most azt találtam ki, hogy beindítok egy német nyelvű FB csoportot, ahol ismerősöket lehet szerezni, gyakorlópárokat keresni, beszélgetni, tanulni, stb.

Ha érdekel.

[link]

2014. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A következő nekifutás már biztos sikerül
2014. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!