Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Novemberi angol középszintű...

Novemberi angol középszintű nyelvvizsgára hogy készüljek fel félig egyénileg?

Figyelt kérdés

Tanárra csak szeptembertől lesz pénzem,heti 2x 1 órát mennék.Szókincs van,bár vannak hiányosságok.Rengeteg sorozatot nézek angol szinkron magyar felirattal,ami új szókapcsolat/kifejezés azt kiírom.

Tegnap kaptam meg a TELC nyelvvizsga gyakorlókönyvet az egyik barátnőmtől,ezt a könyvet egyedül szeretném kivégezni szeptemberig,ugye innen is szavakat tanulva.

Viszont a nyelvtan nagyon nem megy,főleg az igeidők. És nem tudok átállni az angol gondolkodásra,akármilyen mondatot akarok megfogalmazni nem tudom,mert minden magyarul jön.Értem ez alatt,hogy vannak szavak,amiket nem ismerek,utánanézek a szótárba ,de nem tudom mondatba foglalni.

Pl. laikusként ha a helyedben lennék: if i were in your place, de angolul if i were u vagy if im in shour shoes..

Tudom,hogy a place hely,na de a lényeg érthető,hogy mit akaork kihozni belőle :D

És az igeidőket nayon-nagyon nem vágom.Nem tudom mikor melyiket kell használni:/

Általában a szövegek 70%-át megértem,de magamtól összerakni egy fogalmazást nem tudok.


2014. júl. 8. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne a TELC-re menjél, ha nem tudod a nyelvtant, hanem olyanra, amiben nincs nyelvtani feladat, pl euro egynyelvű vagy cityandguilds. Ne az legyen a vizsgaválasztás szempontja, hogy melyikhez kaptál ingyen gyakorlókönyvet. Ha olyat választasz, ahol nincs nyelvhelyességi feladat, akkor sokkal kisebb a jelentősége a nyelvtannak. Az igeidőket nem kell túlmisztifikálni, senki nem fog tőled befejezett-folyamatos jövőt kérdezni. Egyébként az internet tele van jó angol nyelvtant magyarázó oldalakkal. A szóbelin mindenki követ el bőven hibát. A levélnél is csak az egyik szempont a nyelvtan, de azt azért gyakorolni kell, hogy ne legyen egy kész káosz, ahhoz tanár kell. A kész kifejezéseket be kell vágni, nem fordítgatni.
2014. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Értem ez alatt,hogy vannak szavak,amiket nem ismerek,utánanézek a szótárba ,de nem tudom mondatba foglalni. "


Akkor valószínűleg nem egynyelvű szótárban nézed. Ami viszont baj.

2014. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem se az erősségem a nyelvtan, viszont éppen ezért mentem Dexamra. Csak a levélnél húzta le valamennyire a százalékot, hogy ez nem megy, viszont így is bőven a minimum felett voltam.

Amúgy nekem ezt az oldalt javasolták, hogy lehet vele a nyelvtant gyakorolni: [link]

2014. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
angol magyarban nezem:/
2014. júl. 8. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elég nagy hiba. Ha egy egynyelvűben nézed, az a szádba adja a mondatot is, mert tele van célirányos példákkal. Csinálhatod két lépésben, ha még nem vagy magabiztos magadban. Először egynyelvű, aztán kétnyelvű (magyar-angol fordításnál), illetve esetleg a fordított irányban angolról magyarra fordításnál (egynyelvű, kétnyelvű).
2014. júl. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy jó tanár biztos tud segíteni a nyelvtanon,lehet az a baj,hogy eddig sosem magyarázta el neked senki normálisan/érhetően.


Telcnél az egyik nyelvtanos feldat választós (szóval tippelni is lehet),olvasd mindig egybe és akkor általában hallásra érzed,hogy melyik helyes.A másik nyelvtanos feladat elég szívatós: sok ismeretlen szó és akkor tedd be őket..itt inkább azt nézd,hogy vajon milyen szófajú szó jöhet szóba.(egyébként ennél az utolsónál úgy tudom,hogy nem is kell elérni a 40%-ot,persze akkor a többit meg kell erősen tolni)

2014. júl. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!