Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek fel a szóbeli...

Hogy készüljek fel a szóbeli nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva megyek origo középfokra.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Nem vagyok olyan perfekt angolból sajnos sokszor van alapvető szavak nem jutnak eszembe :( A hallhatást sem tudom rendesen megérteni...


Olyan rossz hogy nyár van és így nagyon lusta vagyok leülni tanulni vagy ilyesmi ha leülök meg nem tudok normálisan koncentrálni az anyagra.


Ti miből tanultatok és hogyan?


Előre is köszönöm. 17/L



2014. júl. 2. 15:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Most jön a kiosztás: Ennyire jól álltok anyagilag, hogy úgy elmész nyelvvizsgázni, hogy saját elmondásod szerint esélyed sincs rá, hogy meglegyen? Azért a szóbeli ára 10eFt.

Minek nyáron kell csinálnod, ha nincs rá időd? Valószínűleg jövőre érettségizel, így az angol szóbelire is készülni fogsz, elég lett volna jövő áprilisira jelentkezni.


Most jön a tanács:

Az origo szóbeli szerintem könnyű, nekem jó a nyelvérzékem, napi szinten olvasok/írok angolul, így nem is készültem semmit az egészre. Azt se tudtam, hogy hogy megy a szóbeli. Bementem és lesz ami lesz alapon 80% lett. Bőven meglehet csinálni 90-100% környékire, hiszen a magnón érthetően beszélnek, igaz elmondások alapján vannak nehéz szövegek, de ugye embere válogatja kinek mi a nehéz. A beszéd résznél pedig van a 20-30 tétel, azokat kell tudni, hiszen a témahúzás és a képről való beszéd is azokat tartalmazza.

2014. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Témaköröket érdemes legalább előtte este áthívni, én még anno úgy készültem, hogy esti sörözésekhez kétnyelvű/már nyellvizsgás haverokat hívtam el. Így a kellemest a hasznossal össze lehet kötni.

De már egy nagyon stabil középfok-gyenge felső szinten nem tudom, hogy hogyan kéne továbblépni.

2014. júl. 4. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!