Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BTK - Altajisztika - török?...

BTK - Altajisztika - török? Vélemények? Tippek?

Figyelt kérdés

Elég régóta érlelődik bennem a gondolat, hogy olyan egyetemre megyek, ahol egy adott nyelvvel foglalkozhatok. Mint az évek során kiderült, elég jó nyelvérzékem van, ez angolból mondhatni kiemelkedő. Szeretek nyelveket tanulni, utazni, új kultúrákat felfedezni, és az utóbbi két évben nagyon megtetszett a török nyelv. Sok filmet néztem, vettem nyelvkönyveket is, amiből az alapokat sikerült is elsajátítani. Aztán a továbbtanulás kérdésénél felvetődött, mi lenne, ha altajisztika szakra mennék és azon belül is a törökkel foglalkoznék.

Kérdésem az lenne, ki az aki ott tanul, mik a tapasztalatai, véleménye? Nehéz-e bekerülni, milyenek a tanárok?

Nagyon érdekelne, hogy megéri-e oda jelentkezni. Elég-e a nyelvérzék és az adott kultúra szeretete. Ugye nem kell előzetes nyelvtudás?

Bármilyen élményre, véleményre nagyon kíváncsi vagyok bárkitől aki most ott tanul vagy tanult.

Köszi mindenkitől a segítséget!



2014. júl. 8. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem - annak ellenére, hogy bölcsész szak - megéri, kevesen tanulnak törökül, elég jó eséllyel találhatsz majd vele munkát, akár tolmácsként is. Jó, hogy nem mindenki anglisztikára/germanisztikára megy :)
2014. júl. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
Osztálytársam anglisztikára megy, de oda angol emelt szintű érettségi kell. Altajisztikán ilyen alapon nem kell ugyanez török nyelvből? -hozzáteszem, ez csak egy felvetés a részemről nem biztos, hogy így van, csak így logikus.-Egyébként azt mondják, anglisztikával és germanisztikával elég jól el lehet helyezkedni, sok területre jó, bár őszintén szólva nekem igazából fogalmam sincs, hogy ilyen végzettséggel milyen munkaköröket lehet betölteni.
2014. júl. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszotokat! :)
2014. júl. 8. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell előzetes nyelvtudás, az ilyen kis nyelvszakokon nulláról kezdetek (persze mindenképpen jól jön ha tudsz egy keveset az adott nyelven, mert nagyon gyorsan haladtok, és az alapvizsga nem könnyű, sokan buknak rajta). A tanárokat nem ismerem, mert nem török szakos vagyok, de tapasztalatom szerint az ilyen kis szakokon jó szokott lenni a felhozatal mind a tanárok, mind a diákok terén, sokkal emberközelibb is mint egy 200 fős anglisztika szak, ahol sokszor tényleg csak egy arc és név nélküli szám vagy az oktatónál. Bekerülni annyira nem nehéz, főleg ha van nyelvvizsgád (esetedben angolból), de a bentmaradáshoz jó sokat kell gürizni, különösen az első évben, erre készülj fel.


A török ha jól megtanulod, szerintem hasznos nyelv, úgyh hajrá, sok sikert!

2014. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszod!
2014. júl. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!