Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet az angolt 4 év...

Meg lehet az angolt 4 év alatt tanulni?

Figyelt kérdés

Középszintű nyelvvizsga,érettségi szint érdekelne.

8 évig tanultam a németet,de most továbbtanulásnál váltok.A némethez nem éreztem akaraterőt.Kinek mi a tapasztalata?


2008. aug. 3. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Én gimiben kezdtem az angolt (4 osztályos). A 3. év végén le tudtam tenni a középfokú nyelvvizsgát, a 4. év végén pedig a középszintű érettségit jelesre. Szóval igen, meg lehet tanulni 4 év alatt. :)
2008. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és előtte én is 8 évig németet tanultam + még a 4 év alatt is.
2008. aug. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az jó,nekem mellette latin lesz,kicsit félek tőle.:(Hány órában tanultátok egy héten?
2008. aug. 3. 18:37
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
9.-11. osztályban 3 órában, 12.-ben 4 órában (a csoport akarta emelni az óraszámot). Azt mondják, német után könnyebb az angol, mint angol után a német. Német után könnyű az angol tényleg, mert pl. nekem a német az nehezebb volt (a nyelvtani része), de az angolban az igeidők, amik nehezebbek, de azokat is meg lehet tanulni. :)
2008. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
És 12.-ben már többnyire csak ismétlés volt (igeidőkre nagyrészt meg a többi nyelvtani részre is persze).
2008. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
35%
4 év? Hát igazságszerint van a gyorstalpaló, 3 hét alatt felsőfokú nyelvvizsga, ha sürgős!
2008. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a tartósabb, amit 4 év alatt tanulsz, illetve amit ezalatt még ismételsz is, nem az, amit 3 hét alatt tanulsz meg. Vagyis belevernek a fejedbe.
2008. aug. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nem gyorstalpalót szeretnék,engem a középiskolai tanítás érdekelne...Várom még a véleményeket,köszike az eddigieket.Tartós és majdnem perfekt angol tudást szeretnék elsajátítani.Később folytatni a tanulását.
2008. aug. 3. 19:38
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
LOL, és van olyan ember aki mindkét módszert kipróbálta? Előbb tanult németet majd angolt, aztán meg fordítva XD Aztán, hogy épp a te iskoládban 9-11. osztályban 3, 12. osztályban meg 4 óraszámban tanultad, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy máshol is így van. Faktról hallottál már?
2008. aug. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 4 év alatt stabil és jól használható nyelvtudásra lehet szert tenni, ha komolyan veszed, és rendszeresen foglalkozol vele. A német után biztos,hogy könnyen fog menni. :) SOk sikert! És kérdezz itt nyugodtan, ha vmit nem értesz! Egy angoltanár... :)


A 3 hét alatt felsőfokú nyelvtudás egyszerűen komolytalan.

2008. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!