Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet az angolt 4 év...

Meg lehet az angolt 4 év alatt tanulni?

Figyelt kérdés

Középszintű nyelvvizsga,érettségi szint érdekelne.

8 évig tanultam a németet,de most továbbtanulásnál váltok.A némethez nem éreztem akaraterőt.Kinek mi a tapasztalata?


2008. aug. 3. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
100%
Én is általánosban németet tanultam,de semmi nem maradt meg :S Most leszek 11. es egy sima szakközépbe, heti 5 angolom volt eddig, most emelt szinten fogom tanulni ergo még több angol és 9-10.be kitűnő voltam, sőt dicséretes angolból, ehhez persze rendes angol tanár kell + sok sok angol szinkronos és magyar feliratos film :) meg az érdeklődés is kell. Most ott tartok,hogy nem kezdek el nyavalyogni ha angolul kell megnéznem egy filmet,mert nincs feliratom, majdnem teljesen megértem :)
2008. aug. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

én is németet tanultam általánosban, két éve tanulok angolt, és bőven megvan a középfokú.

amúgy lehet abban valami, hogy a német után könnyebb az angol, az angolnak sokkal könnyebb nyelvtanja van, és voltak olyan osztálytársaim, akik régen angolt tanultak, most kezdték a németet, és nekik sokkal nehezebben ment, mint akinek fordítva.

2008. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Azért mert fiatalabb vagyok (talán) nálad,nem biztos hogy kevesebb az eszem.Azért ide írtam,mert mások véleményére is kíváncsi vagyok.Köszönöm hogy a pozitív válaszokkal eloszlattátok a félelmem,a negatívak nem érdekelnek.Igen,hallottam faktról,de szerintem eleinte lesz elég tanulnivalóm anélkül is.
2008. aug. 4. 18:00
 14/21 anonim válasza:
100%

Persze hogy meg lehet.

Nekem most 9.-ben heti 12 órában volt angol órám elötte 4 évig "tanultam" álltalánosban és nem rég voltam Dél-Afrikában és képes voltam elmagyarázni hogy nagyod de nagyon eltévedtem anyámmal.

2008. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
100%

Az a baj hogy a nyelvtanulás részben a tanárodtól is függ nem csak tőled persze fontos a hozzáállásod is !

Az egyik tanáromtól én egy év alatt annyit tanultam mint a másiknál három év alatt :) szóval ennyi a különbség tanár és tanár között is!

de négy év alatt lehetőséged van arra is hogy felsőfokú nyelvizsgát is szerezz ha olyan a felkészitő tanárod!!!

2008. aug. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Mivel tanultál németet is már van nyelvérzéked ha ügyes vagy sikerül. Én 11 éve tanulom az angolt és még a középfokút sem tudnám letenni. Általánosban mindig a tanárdiákokkal foglalkozott az angoltanárom, osztályfőnök is volt egyben tehát maradtak el órák, beszélgetés lett belőle. Itt középsuliban meg alig van óránk itt nem nagyon járnak be az angol nyelvtanárok órára. Különtanárhoz is járok kb 3-4 éve?


Azt kell, hogy mondjam nem áldott meg a sors ésszel.

2008. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen a tanítás...

Nem viccelek, de én 8 évig tanultam angolt az általánosban, aztán középsuliban angol előkészítőbe jártam , ahol egy évig heti 12 órában tanultuk, és még egy alapfokú nyelvvizsgát se tudtam volna letenni... Pedig a jegyeim is jók voltak, és akaraterőm is megvolt. Aztán hagytam a fenébe az angolt, 2 éve németet tanulok, KÜLÖN TANÁRNÁL, és már most jobban tudok németül, mint angolul.

2008. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
simán meglehet 4 év alatt tanulni ha fopglalkozol vele komolyan és van hozzá akaraterőd h otthon nekiülsz szavakat bevágni és gyakorlod a nyelvtan...én pl most 8 éve tanulom az angol most voltam 0.os középsuliban heti 14 órával..és még középszinten sem tudom a nyelvet brá én utálom csak megkell tanulni
2008. aug. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Igen meg lehet ha kellőképpen motivált vagy és szereted! Én gimiben (9-ik) kezdtem el, 11-ben középfokú nyelvvizsga, 12-ben emelt érettségi, most angol szak egyetemen :D
2009. dec. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem a nyelvérzéktől is sokban függ, hogy ki milyen gyorsan és jól tud megtanulni egy nyelvet. Amikor letettem a nyelvvizsgát németből 11.ben, akkor németóra helyett az angolosok órájára mentem be, és elég hamar utolértem őket..persze nehéz volt, de észrevettem, hogy vannak akik nem éreznek rá hamar egy adott nyelvtani szabály logikájára, és vannak akiknek jobban megy. Persze tudom, hogy az is számít, hogy kinek milyen alapja van és mennyit foglalkozik vele, de én előtte nem foglalkoztam vele sokat (főleg a 3. angol könyv tananyagával:) és nem egoizmusból írom ezeket, csak megfigyeltem, hogy én több helyes választ adtam, mint a padtársam, aki ugyan szorgalmas lány és (3-4 évvel)régebb óta tanul angolt mint én, de elég rossz nyelvérzékkel van megáldva.:S Szóval változó, de az eredménynek állítólag 10%-a tehetség és 90%-a szorgalom:):)
2010. febr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!