Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek hozzá a nyelvvi...

Hogyan kezdjek hozzá a nyelvvizsgára tanulásnak?

Figyelt kérdés

Középfok. Van egy stabil, viszonylag erős nyelvtudásom, bár inkább csak megértem amit mondanak, én beszélni már azóta nem beszéltem angolul, hogy végeztem a gimiben (2 éve). Ennek az az eredménye, hogy elég nehezen jutnak eszembe bizonyos, akár egyszerűbb szavak, de a filmekhez lassan már felirat sem kell hogy megértsem.


Ti hogy kezdtétek el a felkészülést?


2014. júl. 16. 13:42
 1/2 Sün!! ***** válasza:

Sok típusú nyelvvizsga van. Először ki kell választani azt, amelyik szimpatikus. Ez nem egyszerű feladat. Érdemes elmenni egy felkészült magántanárhoz, de anyagilag jobban jössz ki, ha elmész egy tanfolyamra egy nyelviskolába.

A neten lehet találni mintafeladatokat az egyes nyelvvizsgákhoz, ha nem akarsz rá pénzt költeni, akkor töltsél ki néhányat. Ugyanis adott tudással lehet, hogy az egyiken simán megbuksz, a másikon meg 80%-ot érsz el, tényleg nagyon különbözőek. Pl. egy ÖSD-s nyelvvizsga, amikor először láttam a feladatlapot még nekem is gondot okozott, hogy most éppen mit is akarnak megtudni a kérdezők.

/egy nyelvtanár/

2014. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 amira21 ***** válasza:

Én 1 évig jártam tanfolyamra, és fél évig magántanárhoz. A probléma az volt, hogy a tanfolyamon és a magántanárnál is a nyelvtanra koncentráltunk. Így sikerült egy 92%os irásbeli részt csinálnom. De a szóbeli nem érte el a 60%ot.

A második nekifutásra már nem mentem senkihez. Magam kezdtem el felkészülni: német tv, német rádió, német könyv, vettem magnós könyvet is, szavakat tanultam stb.stb. Egész sikeresen (87% lett)

Szóval egyedül is meg lehet oldani, de nagy energiabefektetést igényel!

2014. júl. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!