Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok ajánlani jó orosz...

HotChoc kérdése:

Tudnátok ajánlani jó orosz nyelvkönyvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni rendesen oroszul. Hanganyagom már van, de mivel inkább vizuális típus vagyok, kiegészítésként jó lenne könyvből is tanulni. Tudna valaki ajánlani egy jó nyelvkönyvet?


A válaszokat nagyon köszönöm!



2014. júl. 21. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sag za sagom.
2014. júl. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

És milyen hanganyagod van? Ahhoz nem tartozik könyv?

Irina Oszipova: Kljucs, munkafüzettel, magyar nyelvű magyarzatokkal, hanganyaggal. Meg az intereten is vannak orosz tananyagok angol közvetítő nyelvvel.

2014. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hanganyag egy alkalmazás, a neve Orosz 50 nyelven, de ott nem magyaráznak és csak a szavak kiejtésére tanít meg. Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. júl. 22. 11:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez sem rossz: Это надо знать
2014. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Abban csak gyakorlatok vannak, túlnyomórészt haladó szinten.
2014. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én használom a Sag za sagom-ot, nincs túl jó véleményem róla. Szép, mutatós könyv, de szerintem nagyon passzív lesz a tudás, amit belőle szerzel és nem is valami bő (sem nyelvtanilag, se szókincsben).

A Kljucsot nem ismerem, de orosz anyanyelvű orosztanárom mondta, hogy nem alkalmas az sem arra, hogy "beszélhető" nyelvet sajátíts el.

Ajánlhatom a Poehali!-t, ami azt hiszem, háromkötetes nyelvkönyv, az első az alapoktól kezd, és egy jó középhaladó szintig tart az utolsó kötet. Sok benne az ismétlés,egymásra épülnek a könyvek. Jók a szövegek, rengeteg a beszédes feladat és olyan témákban, amiket tényleg fontosak, mind nyelvvizsgán, mind később. (Pl. munka és munkavállalás, különböző ajánlások, hirdetések írása stb.)Kicsi szépséghibája, hogy magyar szöveg nincs benne,de nekem ez nem jelentett problémát. (A szószedetben orosz-német-angol-francia szótárat találsz hozzá.)

Azt hiszem, hanganyag is tartozik a könyvhöz. Nem tudom, hogy tanár nélkül mennyire tudod majd használni, illetve elnyeri-e a tetszésed, de mindenképpen ez a legjobb szerintem.

Érdemes még a Kosaras István-féle Orosz nyelvtant átnézned, szerintem érthető, vizsgára jól fel lehet belőle készülni.

2014. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!