Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy nap mennyit...

Szerintetek egy nap mennyit érdemes hallgatni idegen nyelven műsorokat? Illetve, ha minden nap hallgatja valaki, rögtön lesz hatása?

Figyelt kérdés

Én mivel 2 nyelvet tanulok,szeretném hallgatni mind a kettőt.Eddig főleg egy idegen nyelven(francia) hallgattam a csatornákat (TV5MONDE),de akkor volt,hogy egy nap 2 órát is.Most pedig orosz csatornákat szeretnék hallgatni.

Mit gondoltok,mikor érdemes,ha tanulom a nyelvet,akkor utána,előtte,esetleg tartsak szünetet,és akkor?Érdekelne ti hogyan hallgattok idegen nyelvű műsorokat tanulás céljából.A nyelvvizsgától még kicsit messzebb állok,de gondoltam,minél hamarabb kezdem,annál jobb.Most vagyok A2-es szinten franciából,oroszból nagyon kicsit feljebb.


2014. júl. 24. 18:31
 1/4 anonim válasza:
100%
Mikor spanyolul tanultam én napi 1-2 órát néztem spanyol adót. Kb semmit nem értettem először, mert nagyon gyorsan beszéltek, de kb egy hónap múlva észrevettem, hogy sokkal több szót csipek el, nem csak egy gyors hablaty az egész. Szerintem ahogy van időd, úgy nézd. Az sem baj, ha nem figyelsz rá, csak háttérzajként megy. Sok sikert a nyelvtanuláshoz, az oroszt majd én is elszeretném kezdeni. :)
2014. júl. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyit érdemes megnézni amennyihez kedved van, ha csak azért ülsz le mert muszáj sokkal nehezebb lesz odafigyelni.


Elég sok időt kell a tv előtt tölteni mire meglesz az eredménye(több hónap), kezdetben nagyon lassan fogsz haladni és keveset érteni, de ha megszokod gyorsan sokat lehet fejlődni. Az is sokat segít, ha naponta olvasol. Nem feltétlenül kell nagy regényeket, ha csak 1-1 fejezetet olvasol az újságból az is jó.

2014. júl. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 amira21 ***** válasza:
Csak addig nézd ezeket a műsorokat amíg akarod! Ne eröltesd mert azzal semmit nem érsz el. Ajánlanám hogy a híradókat nézd, mert ott azért figyelnek a kiejtésre! (téves hogy a mesék könnyűek)
2014. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak mind :) Én szeretem a francia és orosz műsorokat,szívesen nézem őket.
2014. júl. 24. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!