Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez jó módszer lenne angol...

Ez jó módszer lenne angol nyelv tanulására?

Figyelt kérdés
3.-os vagyok Gimnáziumban..év végi jegyem 5-s lett,de ez a jegy nincs párhuzamban a tudásommal.Angol érettségi feladatlap-ot kezdtem el nézegetni,rengeteg az ismeretlen szó..gyakorlatilag hozzá sem tudnék kezdeni...az jó lenne ha az idegen szavakat kiszótárazom és megtanulom,és utána megpróbálom megoldani? Vagy mit javasoltok,mivel foglalkozzak,hogy jó legyen az angol tudásom?

2014. júl. 24. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

persze, a szavak tanulása fontos, meg a feladattal is próbálkozz, hasznodra válik majd.

A szótanulásról az jutott eszembe, hogy egy barátnőm a számára ismeretlen szavakat cédulákra írta ki. A papír egyik oldalára angolul, a másikra magyarul írta fel a szót. A cédula-kupacot bedobta egy kosárkába és a lakásban olyan helyre tette a kosarat, ahol gyakran megfordul (konkrétan az előszobai tükör elé). Ahányszor elment a kosár mellett, kihúzott 4-5 cédulát - és megnézte az egyik oldalát, aztán lefordította a szót :) A cédulákat folyamatosan cserélte, mindig azok voltak a kosárban, amiket meg akart tanulni.

Szóval légy csak kreatív és próbálj játékosan tanulni, ha tudsz. Sok sikert kívánok!

Persze a szavak tanulása csak egy dolog, de valahol el kell kezdeni. Próbálj beszerezni graded readers' könyveket, ezek kimondottan nyelvtanulóknak szólnak, különböző nehézségi fokozatok vannak belőlük, nagyon hasznosak. Olvass, hallgass zenét, a neten egy nagy kupac interaktív nyelvtanuló oldal is van, használd! :)

[link]

2014. júl. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2014. júl. 25. 02:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Angolul, angol ferirattal filmet nézni. ha nem érted, nézd meg mégegyszer-egy idő után megragadnak a nem értett szavak.
2014. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

AudioBookot hallgatni és olvasni is könyvben, Filmet nézni angol felirattal, híreket olvasni angolul, és beszélni, beszélni és beszélni.


csak ennyi

2014. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az eddigi válaszokkal teljesen egyetértek, de azért ne ess kétségbe, ha két évi tanulás után nem tudnál leérettségizni. Nem is 11. év elején kell, még van addig két éved!
2014. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már nincs.:) Idén végzős vagyok gimnáziumban,és decemberben nyelvvizsgázni szeretnék középszinten belőle.:)
2014. szept. 13. 10:13
 7/9 szabina555 ***** válasza:

van egy könyv, a 3000 leggyakoribb angol szó, azokat mindenképp tanuld meg :)

és a többiek tanácsával maximálisan egyetértek. még azt tenném hozzá, hogy esetleg fordíts olyan dalszöveget, ami érdekel és szereted.

2014. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Idén végzős vagy harmadikban? Ez hol van?
2014. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Júliusban írtam ki a kérdést...Mivel már szeptember van így 4.-es vagyok
2014. szept. 13. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!