Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárnál vagy nyelviskolá...

Magántanárnál vagy nyelviskolába éri meg jobban felkészülni a nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Angol középfokot szeretnék, várom az érveket/ellenérveket anyagi és egyéb szempontok alapján.

2014. aug. 8. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magántanár csak veled foglalkozik, viszont jóval drágább. Nyelviskolában minél többen vagytok, annál olcsóbb, de nem olyan személyre szabott.

Ha teljesen 0-ról indulsz, akkor a nyelviskolát ajánlanám, ha már megvan a tudás és anyagilag belefér, akkor inkább magántanár.

2014. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Első teljesen jól leírta, én még annyit tennék ehhez hozzá, hogy számít a te jellemed. Nálam úgy volt, hogy pár éve nem szívesen mentem volna magántanárhoz, jobb volt elvegyülni egy öt-hatfős csoportban (visszahúzódóbb, zárkózott, bizonytalanabb voltam), viszont mostanra, hogy magasabb szintre értem, már kifejezetten hasznosabb a magántanár, aki csak rám figyel.
2014. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szorgalmas vagy és van időd, akkor ezen a szinten mindenképpen egy jobb nyelviskolába érdemes. Tipikusan az van (mivel régebben én is voltam tanfolyamon), hogy van egy akárhány fős csoport (mondjuk 10 fő), ebből 1 valaki rajtad kívül olyan, hogy tanul is, van 4-5 lusta, plusz vannak a dolgozók, akiknek meg nincsen ideje munka mellett tanulni. Nos, a te feladatod az, hogy minél többet tanulj és minél többet kérdezz a tanártól. Ugyanis a többiek nem fognak. Ha van szünet, akkor ott is lehet kérdezni. Lehet kérdezni a végén. Ahol csak tudsz kérdezni kell. Ha rendes a tanár, akkor plusz feladatot is lehetne kérni tőle, például írsz neki fogalmazást, javítsa ki. Nos, ez az utolsó problémás szokott lenni, mert erre már lusták általában, de a lényeg a lényeg, próbáld meg minél jobban kihasználni a helyzeted. Ennek ez a lényege.
2014. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem drágább a magántanár, hiszen a hatékonysága legalább a kétszerese. Csak téged készít fel a te problémáidra kihegyezve személyre szólóan, és nem húzzák az idődet mások. Egyértelmű.
2014. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!