Nemet vagy francia?

Figyelt kérdés

Most leszek 8-os es ahova jelentkezek kozepsuliba ott lehet valasztani, nemetet vagy franciat akarok tanulni.

Szerintetek melyiket eri meg? A Nemet nyelvet nem szeretem, valahogy mar hallgatni is rossz.T.T


2014. aug. 11. 09:28
 1/8 anonim válasza:
Hát én is utálom a németet, de a tesóm mikor gimibe ment akkor hallotta az osztálytársaitól hogy nagyon nehéz és volt három nagyon jól tanuló gyerek az osztályában matekból is ötösök voltak és 2-est kaptak év végén franciából pedig még csak az alapokat tanulták.szerintem könnyebb a német,És jobban lesz rá szükséged az életben mint a franciára. Én az adiba szeretnék menni ráckevére és az orosz és német közül választok.lehet ott is franciát tanulni, de azt inkább kihagyom.
2014. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles tudni, hogy később mivel szeretnél foglalkozni és melyik országban, nem látod a jövőt, de:

- németnek hasznát láto désőbb az osztrák, német és svájci területeken és munkaadóknál

- franciának a francia, svájci, kanadai, észak afrikai, nyugat afrikai munkáknál.


Ha például később mérnök leszel, a franciával jobban tudsz mozogni.


Az angol pedig mind a két nyelv mellé, és önmagában is létfontosságú!

2014. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy az elsőnek ez a tapasztalata a franciával, de nálunk egyáltalán nem ez van

én németes vagyok, de a barátnőim többsége a franciát választotta

mind a 2 olyan, hogy ha készülsz és tanulod, akkor menni fog

ha te a franciát szívesebben tanulnád és inkább azzal foglalkoznál, akkor válaszd azt

2014. aug. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én németet tanultam, semmire nem használom.

a franciának már többször éreztem hiányát.

az angol a legfontosabb, de a németek tudnak angolul és hajlandóak is használni, a francia nyelvterületen viszont ez nem jellemző.

2014. aug. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, írod "A Nemet nyelvet nem szeretem,"


Egyértelmű, hogy a franciát válaszd!

2014. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.:)

Az angollal nincs bajom, az remekul megy altalaban dicseretes 5os vagyok belole, de most ev vegen "csak" 5os lettem. Igazabol eddig biztos voltam a franciaba, de amikor voltunk nyaralni sok nemettel talalkoztam, es nem mindegyikuk beszelt angolul, volt olyan helyzet is, hogy az illeto ertett angolul, de valaszolni nem tudott. A beszelgetesunk alatt en beszeltem, o mutogatott. Vicces volt, nem volt meg ilyenbe rreszem.:D

2014. aug. 11. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez így van.Nem minden ország népe, nemzete tanulja az angolt.

Írod akivel beszéltél, v is beszéltél volna nem tudott válaszolni, persze, ha Csak tanulta az angolt, de nem tanult Beszélni angolul, akkor ez van.

A legtöbb suliba nem igazán tanítják a jó beszédre, a jó szavak használatára a diákokat.

SAJNOs Kommunikációra Nem Tanítják a Diákokat!

Az egy külön tanfolyam ami sok sok pénz!

Amúgy ha valaki tudja az angolt, de nem tudja szavakkal kifejezni a gondolatait, akkor miért nem írja, írta le az általad kérdezett dolgokat???


Visszatérve a franciára.


No, ott ne aggódj!

Ezerszer jobban figyelnek,segítőkészebbek, ha nyögvenyelősen is de megpróbál az ember gyereke franciául beszélni, mint angolul, v, németül, történelmi okok miatt utálják az említett nyelveket.

A tanárom is mondta, amikor ott voltak FO.-ban, angolul akartak kérni ezt-azt,

egyszerűen úgy viselkedtek mintha nem értenék az angolt, ezért franciául kérték azt amit akartak, láss csodát mindjárt segítőkészek lettek.

Megjegyzem a franciák is tanulják az idegennyelveket csak nem akarják használni a saját országukba, csak kizárólagosan a saját nyelvüket.

2014. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én németet tanulok, 7 éve küzdök vele.

A németet hasznosabbnak tartom, több helyen többen beszélik.

Viszont én a helyedben azt választanám amit érdekel ami tetszik, mert úgy könnyebben is megy a nyelvtanulás.

Szerintem nézz utánuk, olvas róluk hátha megteszik valami.

2014. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!