Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak harmadik nyelvne...

Mit válasszak harmadik nyelvnek: német, lengyel, orosz vagy francia?

Figyelt kérdés

Angolból most készülök felsõfokút, olaszból középfokút letenni. Kéne egy harmadik nyelv, ezekre gondoltam. Mind nagyon hasznos, talán a lengyel nem, de nagyon tetszik, mint a többi. A francia talán a legnehezebb..mit ajánlotok?

Köszi! :-)



2014. aug. 10. 22:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A lengyel a legnehezebb, de én is szeretem :)

A francia nyelvtana hasonló lesz az olaszéhoz, s bizonyos tekintetben a németé is (van pár hasonló igeidő). Az oroszt azt sajnos nem ismerem túlzottan, de manapság újra egyre hasznosabb.

Szóval én vagy németet vagy pedig oroszt mondanék, esetleg a franciát. Manapság sok haszna van a németnek, sokan mennek abba az irányba.

2014. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Quasar07 ***** válasza:

Én személy szerint franciát választanám. Imádom a nyelvet, Franciaországot, Párizst.. szerintem szép nyelv. Nagyon.

De a német is jól jön, hiszen itt van egy köpésre, és bár angolul bárhol meg tudod értetni magad, nem hátrány, ha tudsz németül. De nekem nem tetszik a német nyelv. De hasznosnak hasznos.

2014. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi :) de mivel az angol világnyelv, és a német is az, mennyi értelme lenne elkezdeni németet? Egy kicsit félek a nehézségektõl (fõleg a franciáétól...) mert eddig csak könnyû nyelveket tanultam. Mennyire nehezek ezek a nyelvek?
2014. aug. 10. 22:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


A lengyel egészen biztosan a legnehezebb, a világ élvonalában van nehézségi szinten.

A francia nehéz, a német bizonyos szempontból könnyebb, bizonyosból nehezebb (mind a kettőt tanultam már). Szerintem kb. egyforma szinten vannak.

Az oroszról pedig a szüleim elmondása alapján tudok nyilatkozni, szerintük könnyű, miután megtanulod a cirill ábécét. Nekem nem tűnik annak XD

2014. aug. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Elsõ: mi alapján mondod nehéznek? Kiejtés, nyelvtan, stb? De köszi, sokat segítettél! :)

2014. aug. 10. 23:03
 6/17 anonim ***** válasza:

Nincs mit ^^


A kiejtés és a nyelvtan is. A kiejtés helyenként lehet könnyű, de olyan is előfordulhat, hogy csomó ideig nincs magánhangzó pl. a szövegben. Nem tudom pontosan hogy hogyan van, de van vagy 7 féle főnévi ragozás, mellette igeidők, melléknevek (ha jól tudom legalábbis). Meg a neten is olvastam, hogy ez az egyik legnehezebb nyelv.


Egyébként azt hiszem, hogy a francia egy kicsivel könnyebb, mint a német (ha túllépünk a kiejtésen, azt meg lehet szokni, hogy a felét nem ejted annak, amit leírsz XD).

2014. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer :)

Elgondolkozom a francián és az oroszon :) bár úgy is

nehéz a választás...

2014. aug. 10. 23:51
 8/17 anonim ***** válasza:
A franciával annyi előnyöd lenne, hogy az is neolatin, mint az olasz, így sok hasonlóságot fogsz találni, míg az orosz nagyon más.
2014. aug. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem...de talán az.orosz.könyebb és megkönnyítené a tôbbi szláv nyelv tanulását
2014. aug. 11. 00:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Én tanulok franciául, az alapján elég jól megértem az olaszt is, így ebből a szempontból mindenképpen hasznos. Számomra logikus és viszonylag könnyű nyelv, milliószor jobban szeretem, mint az angolt. Az olasz-francia nyelvek közötti kapcsolat miatt mindenképpen ajánlom, mert talán könnyebb dolgod lenne.

Oroszul is tanulok, tanúsíthatom, hogy tényleg nem valami ördöngösség maga a nyelvtan, sem az ABC. Talán kicsit a kézírás lehet nehezebb.

Előnyösség szempontjából mind a francia, mind az orosz kiemelkedő, gazdasági irányban mondjuk inkább az orosz a fontosabb. Szerintem az alapján válassz, amelyik jobban megtetszik, amelyikkel szívesebben foglalkoznál.

2014. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!