Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki, aki jártas/tan...

Van itt valaki, aki jártas/tanul/beszél japánul és koreaiul?

Figyelt kérdés

abban már biztos vagyok, hogy gimnázium után a kettő közül valamelyikkel szeretnék komolyabban foglalkozni, de információk hiányában nem tudok dönteni.


A japán nagyon könnyen megragad, hallás után legtöbb esetben helyesen írom le a szavakat (persze nem írásjelekkel), a kiejtés is nagyon jól megy és a megtanult szavak könnyen eszembe jutnak. Egyedül az írásjelekkel nem foglalkoztam még.


A koreai viszont sokkal jobban érdekel, ismerem a "abc-jüket" és egyre jobban tudom is alkalmazni, gyakorolni is több területen tudom. De a japánnal ellentétben nehezebben megy a kiejtés és hallás után egyáltalán nem tudom leírni a szavakat.


Ez viszont még mindig kevés információ a választáshoz, és mellé nyúlni sem akarok. Szóval nagyon szívesen fogadnám a tanácsokat:)



2014. aug. 15. 15:56
 1/5 anju ***** válasza:
A helyedben a koreait tanulnám, mivel az érdekel téged.
2014. aug. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél többet hallod, annál jobban megszokod. Én is nehezen értettem meg, de elkezdtem nézni egy műsort (The return of superman) és egyre jobban hozzászokott a fülem. Plusz a szavak is rádragadnak.
2014. aug. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!:) mindkét nyelven nézek sorozatokat, realityket és interjúkat
2014. aug. 25. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy nem tudom, mennyire van hozzá időd és/vagy kedved, de akár mindkettőt is tanulhatnád. És ha később csak egyet akarsz, akkor ez is egy alapot ad, hogy mondjuk melyik tetszik jobban, melyiket tartod nehezebbnek stb.
2014. aug. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Végül melyiket kezdted el?
2015. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!