Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanulásnál szoktak...

Nyelvtanulásnál szoktak kölcsönös órákat adni, avagy jó elgondolásom van?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy én tudok angolul felsőfokon, de a németem még alig van túl a kezdő szinten és szeretném fejleszteni. Akinek meg a németje felsőfokú és szeretne angolul tanulni, annak meg én tudnék segíteni. Ez működik úgy, hogy 1 órát az egyik fél tanít, a másik fél pedig viszonozza ezt és akkor így kiküszöböljük a nyelvtanári magánórák díját. Szerintetek ez jó elgondolás, vagy a spanyol viaszt találtam fel? Vagy ha nem működne, akkor miért? Tapasztalatok?

2014. aug. 15. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez már annyira bevett, hogy pár éve még külön honlapja volt ennek, ahol a nyelvtanulók/nyelvtanárok regisztráltak, és írták, mit vállalnak tanítani, és mit tanulnának.

Nagyon egyszerűnek tűnhet, de jó eséllyel nem működik. A gond ott van, ha az egyik néha nem annyira akar órákat (tartani, vagy tanulni), hiszen sok időt kell áldozni arra, hogy egyszerre tanítson és tanuljon valaki, vagy egyszerűen valamelyikőtök nem olyan jó tanár. Így problémát jelent a kölcsönösségen alapuló tanítás.

2014. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A volt angoltanárom is így csinálta (ő anglisztikára járt, egyik ismerőse pedig germanisztikára és egymásnak adtak órát).
2014. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!