Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam Középfokú német...

Euroexam Középfokú német nyelvvizsgára mit tanuljak meg Augusztus 30. -ig? Ha nem lesz nyelvvizsgám, kirúgnak.

Figyelt kérdés

Euroexam B2 Complex németre megyek augusztus 30.-án, úgy, hogy 10 éve érettségiztem belőle, közben csak egy 40 órás tanfolyamon voltam valamikor 2-3 éve. Ha idén nem lesz nyelvvizsgám, akkor a munkahelyemről elsők közt építenek le.

Szerintetek mit érdemes legjobban felfrissíteni rá?

Tudom, hogy egész jó, informatív weblapjuk van, de biztosan van valami téma, amire jobban rákapnak nyelvtanból.

Pl. Zu + Inf a mániájuk? Vagy a Feltételes mód? Mi lehet még?

Annyira rossz, 20-30%-os próbateszteket írok, főleg üres helyre való szó behelyettesítésre, hogy pár napja a tanulást is abbahagytam a reménytelenség jegyében.



2014. aug. 17. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent érinteni szoktak, de középfokon csak felszínesen.


Szerintem kezdj el új állás után nézni, 20%-os teszteredmény a "szerencse alapján eltaláltál néhányat" kategória, egy nyelvet sem lehet két hét alatt megtanulni.

2014. aug. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
10 éves érettségiztél, 2-3 éve foglalkoztál vele 40 órát. Ha közben nem használtad egy cseppet sem - ezt is igazolja az elért borzalmas eredményeid is - akkor két hét alatt nem fogod megváltani a világot. Jelentkezz későbbi időpontra, addig meg kezdj neki a legelejétől!
2014. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Milyen munkahely ez?
2014. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nézd át a középsulis dolgokat is -

Vagy sima osztályba jártál?

2014. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én inkább Origós nyelvvizsgára jelentkeztem volna

Szerintem az valamivel könnyebb

2014. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1-2 éve pont Origóra jártam, akkor nem mentem el nyelvvizsgázni, mert fősulin éppen vizsgaidőszak volt. Jobban szerettem az ottani feladatokat, mint a webes Eurós példákat.


De sajnos, mikor most elkezdtem a "tudás" frissítését, sehol nem találtam Origós képzést. Bár másfélét is alig találni ebben a 70 ezres városban, nincs folyamatban / indulási szakaszban lévő tanfolyam. Külföldi munkavállalási tanfolyamok vannak, de a Was wünschen Sie?-nél kicsit szeretnék továbblépni.


Lustaságból csesztem el a felkészülési időt, ellenben nagyon örülök, hogy mai infó szerint nem lesz a vizsgán mondat kiegészítős feladat.


Köszi a válaszokat!

2014. aug. 18. 19:03
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért írd meg,hogy hogyan sikerült.:)
2014. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Túl vagyok rajta. Úgy érzem, az írásbeli sikerült, de sajnos a magnót egyáltalán nem értettem, azt csak tippeltem.


Itthon a magnós feladatok 80 százalék felettiek lettek, tényleg értettem őket, de azok fejhallgatóval történtek. Miskolcon éles vizsgára pedig olyan kukába való magnót hoztak, hogy ihaj, szinte mindenki panaszkodott rá, de sajnos nem jegyzőkönyveztettük, így buktuk a dolgot.


Maga a beszéd része a szóbeli résznek nagyon élvezetes volt, folyamatosan és dinamikusan ment.


Mivel kellene egy nyelvvizsga idén, szereznem kell egy jó tanárt itt Egerben, és megyek az Októberi Telcre, vagy a novemberi Examra.

2014. szept. 2. 20:32
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem írtam ide: Megbuktam mindkettőn :) 42/42% lett, nulla készüléssel.
2014. nov. 21. 08:36
 10/16 anonim ***** válasza:
Valami könnyebb nyelvvizsgát kéne választanod
2014. nov. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!