Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehetne "magyarosítani"...

Hogy lehetne "magyarosítani" a "courtesy phone" kifejezést?

Figyelt kérdés
Köszi előre is. :)

#courtesy
2014. aug. 19. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet, mert Magyarországon nem tudja senki, hogy mi ez, és bármit találnál is ki, senki sem értené, miről van szó.

fordítóként dolgozol, és szövegben van? én kitalálnék valamit, és megtoldanám egy lábjegyzetes magyarázattal.

2014. aug. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. aug. 19. 10:04
 3/7 anonim ***** válasza:
ingyenes telefon
2014. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár ez a jelentés nem igazán hordozza magában azt, hogy hol találhatóak meg ezek a telefonok (reptér, hotel stb)
2014. aug. 19. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
valahogy korlátozott szolgáltatású telefon, vagy valami ilyesmivel kellene játszani. de a lábjegyzet az mindenképpen kell.
2014. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A mondat megadja, hogy hol van a telefon, nem? Pl. Ingyenes telefon vendegeink szolgalatara all….
2014. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a további válaszokat is. Azt tudom, hogy szövegkörnyezetből ez kiderülhet, de magára az adott kifejezésre keresném a legjobb fordítást, nem adott szituáció vagy mondat részeként. De köszönöm szépen a fáradozásod. :)

Azt hiszem, hogy a korlátozott szolgáltatású telefon áll a legközelebb ehhez.

Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz mindenkinek. :)

2014. aug. 19. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!