Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek angol és...

Hogyan készüljek angol és német emelt szintű érettségire?

Figyelt kérdés
Németországban szeretnék továbbtanulni, és éppen most olvastam, hogy ott az egyetemeken kötelező a két emelt szintű tantárgy. Mivel ezt a két tantárgyat szeretem a legjobban és már korábban is ezekben gondolkoztam, így maradok amellett, hogy ebből a kettőből szeretnék emelt szinten érettségizni. Magántanárhoz valószínűleg muszáj lesz járnom...de emellett mit javasoltok még? Hogyan készüljek rájuk?
2014. aug. 19. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen tanárral, de ennyi elég is lesz. Nekem volt olyan jó középiskolai némettanárom, hogy felkészítsen. Csak úgy dagadt a melle a büszkeségtől, hogy két diák is emeltezett és még nyelvvizsgát is szerzett :)


Milyen egyetemre szeretnél egyébként menni, ha nem titok?

2014. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem pont nem fogja őket érdekelni az emelt németed, mert ez kb olyan mintha ide jönne valaki orvosképzésre és az lenne az egyetlen érve hogy ő jól tud magyarul
2014. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én mindenképp idegennyelvű könyvek olvasását és idegennyelvű filmek/sorozatok nézését ajánlanám.


Amúgy Németországban az egyetemek legangyobb részén elő van írva egy adott szintű nyelvtudás is, ez legtöbbször a TestDaF nyelvvizsga, ahol mind a 4 részből legalább 4-es szintet el kell érned. Ezt ugye tudod? :-)

2014. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit nagyon félreérthettél, emelt érettségiből csak egy nyelvet fogadnak el, másodiknak valamelyik kötelező tantárgynak kell lennie, és ha ez nem felel meg a szak követelményeinek akkor elvárnak egy harmadik emelt szintűt is ami nem mindegy, hogy melyik tárgyból van.

És ez még csak az előírt minimum, tehát az egyetemek szabadon dönthetnek úgy, hogy magasabb követelményeket szabnak(jobb helyeken szoktak is), például DSH, Cambridge vagy hozzájuk hasonló nyelvvizsga nélkül szóba se állnak veled.

(Cambridge csak akkor kell, ha angol nyelvű képzésre jelentkezel)

2014. aug. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én csak a fő kérdésre válaszolok. Járj heti egyszer/kétszer magántanárhoz, gyakoroljátok a szóbeli feladatokat. Az előző évi írásbeli feladatsorokat csináld meg otthon, az alábbi linken mindet megtalálod (megoldókulccsal). Ha jövőre májusban vizsgáznál, akkor leghamarabb csak 2015-ben kezdd el a feladatsorok megoldását, mert hamar elfogynak.


[link]


(Válaszd ki a felső rubrikában az angol/német nyelvet, utána kattints a keresés gombra.)

2014. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jövőre én is németországi egyetemre jelentkezek és a kettő nyelv érettségi szerintem sem túl jó. Ezt kérdezd meg magánál az egyetemeknél. Inkább a szakhoz megfelelő a német emelten kívül, pl. töri, matek emelt.


Ezek mellé meg tényleg kell még egy felsőfokú C1-es TestDaF nyelvvizsga. Enélkül nem fogadják el a jelentkezést.

2014. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!