Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem a szlovák...

Hogyan fejlesszem a szlovák nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Felvidéki vagyok és mindig is nehézségeim voltak a szlovákkal, nagyrészt megértek mindent, de beszédben ritkán használom, szlovák ismerőseim nem igen vannak.

Eddig mindegyik iskolám magyar volt csak most az egyetem lesz szlovák, szóval ott mindenki szlovák lesz körülöttem ami nyilván sokat segít majd ezen, de azon kívül hogyan fejleszthetném a nyelvtudásom?



2014. aug. 22. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik nyelvtudás úgy fejleszthatő a legjobban, ha 1-2 hónapra olyan környezetbe mész, ahol arra vagy kényszerülve, hogy kizárólag csak az adott nyelvet használd.
2014. aug. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell fejlesztened. A szobatársak, csoporttársak majd segítenek, és néhány hónap alatt belejösz.


Tökéletes példa erre anyám: gimiben 4-essel átrugdosták az érettségin, a tanárai azt mondák, hogy ne menjen továbbtanulni, mert úgyse fogja bírni, meg fog bukni, mert nem tud jól szlovákul. Ennek ellenére jól teljesített a fősulin, a tanárok segítettek neki, a szobatársai is (tiszta szlovák környezet)

Hugom dettó (na jó, őt nem kellett átrugdosni az érettségin de ő se volt valami expert)

Mindketten gyönyörűen beszélnek szlovákul, hugom még a szlenget is jól tudja használni. :) Szóval nyugi.


Esetleg ha addig is szeretnél gyakorolni, akkor olvass szlovák könyvet, amit fordítasz magyarra, és ugyanezt fordítva, magyar szöveget is fordíts szlovákra. De hidd el, 1-2 hónap alatt már nevetni fogsz ezen a félelmeden :)

2014. aug. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
oks, kösz a válaszokat
2014. aug. 22. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!