Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne tanulnom szlovákot (vagy cseh, lengyel)?

Figyelt kérdés
Lehetőségem nyílt arra, hogy elkezdjek tanulni szlovákul, csak nem tudom mennyire érné meg. Állítólag aki tud szlovákul, az eltársalog a csehekkel, lengyelekkel is, ez így szépen hangzik, de nem tudom, van erre kereset? Tehát megyek vele valamire, ha megtanulom ezt a nyelvet?

2014. júl. 7. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem nagyon erdemes energiat fektetni bele, messzire nem jutsz vele, csak a kornyezo orszagokba. Inkabb nemetet, angol tananulj, mert az jobban megeri. Viszont ha tetszik a nyelv es valamiert szimpatikus, akkor nem beszelnelek le.
2014. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Angolt, németet már tanultam, mindkettőből megvan a nyelvvizsgám, ezért gondoltam még egy nyelvet tanulni. Sokat gondolkozom, hogy melyiket lenne érdemes, aztán most egy ismerősöm felajánlotta, hogy ha szeretnék még nyelvet tanulni, akkor itt a lehetőség, csak nem tudom mennyire érné meg a dolog..
2014. júl. 8. 11:10
 3/7 Csicsky ***** válasza:
100%

A csehek valóban megértik a szlovákot, igaz, hogy manapság már kevésbé, mert már nincsen akkora „forgalom“ a két ország/nép között, mint amekkora Csehszlovákia idején volt.


A szlovákkal valamennyire el lehet boldogulni Lengyelországban is, de eléggé nehezen. A lengyelhez a szlovák nyelvtudást ajánlatos egy kicsit kiegészíteni, de ez nem olyan nagy gond.


Szerintem mindegy, hogy melyiket tanulod meg alapnak, egy kis kiegészítéssel aztán megvan a másik kettő is.

2014. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kini :)) ***** válasza:
100%

Lehet, hogy le fogtok pontozni, de én úgy gondolom, hasznos mindegyik valamilyen szinten.

Lengyel - Lengyelek amúgy is sokan vannak, jó a magyarokkal a kapcsolatuk...Csak szerintem maga a nyelv nagyon nehéz..És ezt már többen mondták az ismeretségi körömből.

Cseh - Ha megtanulsz csehül, valamilyen szinten már tudsz szlovákul is, mert a két nyelv nagyon hasonló.

Szlovák - Ugyanazt tudom mondani, mint az előzővel. Ha tudsz szlovákul, a csehet is megérted. Ráadásul szomszédos ország...:)

2014. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvet tanulni mindig érdemes :) (ha tetszik a nyelv)

Én is csehet szeretném most elkezdeni, szerintem nagyon szép nyelv :)

2014. júl. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
szerintem eléggé érdemes szlovákot tanulni, én is megtanultam 3 hónap alatt és megvan belőle a vizsgám is, jelenleg szlovákiában dolgozok, eléggé jól kijövök a szlovákokkal, győrtől 40km-re dunaszerdahelyen dolgozom, ahol szerencsére tőbbségben van a magyar mind a szlovák
2014. júl. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 samsung88 válasza:

Lengyel kollegam azt mondta, hogy a szlovakokkal lengyelul beszel, megertik normalisan egymast. Szlovakiai magyar haverom, aki perfekt szlovak, o viszont azt mondta, hogy annyira nem erti a lengyeleket, viszont a cseheket tokeletesen. Lengyel kollegam meg a cseheket nem erti... :D Nonszensz.

Amugy szlovak nyelvrol annyit, hogy minden magyar szogyokhoz tegyel egy -icska, -bicska, -fricska, -ova, -kova ragot es mar tudod is a nyelvet. :)


Egy oroszul tanulo.

2014. nov. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!