Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri holland nyelvet tanulni...

Megéri holland nyelvet tanulni vagy diplomázni belőle? Jobb lenne, mint mondjuk egy angol v. német diploma?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat
2014. aug. 22. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Különösebben egyik nyelvszakos diploma sem éri meg nagyon, persze azért nem is teljesen értéktelenek.
2014. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%
De megéri bármelyik nyelvszakos diploma, bölcsészkaron szinte csak ezek érnek valamit.
2014. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én holland szakos vagyok, rengeteg állásajánlat van azoknak, akik tudnak hollandul, főként multicégek keresnek holland tudással embereket. Ha megnézed a diákmunkákat, nem egy van, ami holland/német/angol/francia tudású diákot keres.

Viszont mostani eszemmel nem mennék holland szakra. Nem ad műveltséget, mint mondjuk egy töri vagy magyar szak, tényleg csak egy nyelvtudást ad, amit viszont önszorgalommal is megszerezhetsz, ha van megfelelő anyagod. Mostani eszemmel ráírnék facebook-on egy hollandosra, elkérném tőle a könyveket (mert ugye neten kapjuk meg őket, és ki kell nyomtatni), és egyedül tanulnám egy olyan szak mellett, ami tudást is ad, úgy értem, olyan tudást, amivel műveltebbnek érezheted magad. Ha lenne pénzem, nem is járnék egyetemre, csak intenzív nyelvtanfolyamokra...

De a lényeg, hogy igen, a holland nyelv elég hasznos tud lenni.

L23

2014. aug. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem megéri,bár angol vagy német diplomával/tanulással többre mennél...
2014. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aki tud hollandul, az angolul is tud. Holland szakra nem lehet menni angol vagy német emelt nélkül.
2014. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!