Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Onliene meg lehet tanulni...

Hugó 14 kérdése:

Onliene meg lehet tanulni franciául?

Figyelt kérdés
Egyedül az internet segitségével szeretnék megtanuni franciául legalább az alapfokig akkarok eljutni,, és utana kérnám nyelvtanár segitseget. Mondanatok néhány online oldalt amik ezel foglalkoznak esetleg pár tanács is jöhet amelyekel hatékonyabá tehetem a tanulásomat és nagyvonalakban meddig tart eljutni az alapfokig, menyi időt kénne szánjak rá?

2014. aug. 25. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Én a kezdetekben mindenképp tanárt ajánlanék, mert nélküle közel lehetetlen elsajátítani a helyes kiejtést.
2014. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélsz legalább középfokon angolul, akkor tudok egy csomó jó online nyelvtanuló oldalt mondani, egyébként olyan oldal, ami szépen végigvezet/bevezet az alapokba online magyarul nem igen akad, csak kisebb-nagyobb amatőr oldalak, ahol ráadásul podcastok sincsenek. Ezért inkább javasolnám egy nyelvkönyv+CD megvásárlását/kikölcsönzését/kölcsönkérését.


Ha jót akarsz, akkor tudom ajánlani az Assimil francia kiadását, ez magyarul van és messze az egyik legjobb nyelvkönyv a piacon. Elég drága, úgyhogy javaslom a kikölcsönzését CD-vel együtt. Ha ezt a kurzust végig csinálod, utána már lesz egy erős alapod.

2014. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
Ez mi akart lenni? Simán lehet online franciául megtanulni nagyon könnyen. Szerintem a mai modern világban hülyeség pénzt kidobni nyelvtanárra. Esetleg nyelvvizsga előtt 4-5 alkalom nyelvtanárnál segíthet tisztázni azokat a részeket, amik nem világosak + gyakorolni a szóbelit, de szerintem (átlagos nyelvérzékkel) heti 6 nap, naponta 30 perc elég ahhoz, hogy fél év alatt meglegyen egy átlagos alapfok (nekem pl. 2 hónap volt, franciául, csak online).
2014. aug. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Jó neked 3. hozzászóló én már egy éve nyüstölöm a franciát, írni tudom, de beszélni nemigen;(( persze ez is online tanulás. Talán tanárra lenne szükségem, de az túl költséges.
2014. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

2 hozzászóló. "Assimil francia kiadás"


ami írja a kiejtést is


Ez nagyon hasznos infó, de hol lehet megvásárolni?

Libri-be keresem mert ez könyvesbolt közel van hozzám, de ott nem árusítják, van mindenféle francia tankönyv de az nincs;(( online így viszont nem szoktam vásárolni.

Szeretem látni, meggyőződni arról, hogy valóban olyan-e a könyv mint amit hirdetnek.)

2014. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Ezt a zsebkönyvet keresem.

[link]


Valaki tudna mondani olyan budapesti Könyvesboltot ahol ezt meglehet vásárolni ?


Előre is kösz , ha valaki tájékoztat engem.

2014. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó: ha rendes nyelvkönyvet szeretnél akkor az Assimil Franciául könnyűszerrelt (Assimil French with ease) vedd meg, a Kapd elő sorozat azt hiszem csak ilyen kifejezés-szó gyűjtemény pl. túristáknak.


Ha viszont rendesen akarod tanulni a nyelvet, akkor a Könnyűszerrel verziót keresd.


Itt megtudod rendelni: [link]


A "Könnyűszerrel" fül alatt írd be a mennyiséget a "Francia (könyv + 4 CD)" mellé, lent kattints a "Számol"-ra és alul az adatok kitöltése után rendeld meg. Viszont az a baj, hogy szerintem magyarul csak a régebbi verzió van. Ha beszélsz angolul legalább A2-B1 szinten akkor egy angol-magyar szótárral simán elboldogulsz az angol verzióval (Assimil French with ease).

Ez az újabb verzió: [link]


Pl. Amazonról simán megrendelheted.

2014. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Aranyos vagy 7-ke, de mint írod csak a régi kiadásban van a fonetika írása. Új kiadások vannak nekem is, de egy ganyi szó, annyi segítség sincs a könyvekben.


Segítség hiányában nem lehet megtanulni semelyik idegen nyelvet.

Még egyszer köszönöm, ment a zöldike a kedvességedért.

2014. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Most akor meg lehet tanulni online franciául vagy nem és ha igen milyen jo online oldalak vannak. Köszönöm az eddigi válaszokat és a továbbiakat is.
2014. aug. 29. 10:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Találtam egy jó linket.


[link]


Kezdheted a tanulást, akár már most is, ha van szabadidőd.

2014. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!