Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban milyen esetben kell...

Angolban milyen esetben kell a dare és a need után "to"-t írni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy link a dare-ről, bár én nem lettem tőle sokkal okosabb.

[link]

A need-et mindenképpen to-val kell használni, ha igével áll.

2010. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

A dare esetében mindegy. De felhívnám a figyelmet, hogy a magyar mer ige megfelelője általában nem a dare, hanem a to be afraid to szerkezet, a dare ehhez képest speciálisabb jelentésű. Részletek itt:


[link]


A need egy picikét bonyolultabb. Bár én mindig to-val használom, és teljesen jól elvagyok vele. Az anyanyelvi megszólalóknál sem találkoztam soha a to nélküli alakkal, úgy hogy ennek az egésznek legfeljebb a nyelvvizsgák rigorózus világában lehet jelentősége. Minden esetre itt van erről a kimerítő eligazítás:


[link]

2010. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Bár még mindig nem igazán értem, hogy mikor használjak to-t, de nem hinném, hogy ezen fogom elbukni a nyelvvizsgát.

A linkeket köszönöm, az oldal biztos jól jön még valamikor.

2010. jan. 16. 21:39
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
De mit nem értesz? Annyira azért nem bonyolult. Ha ezt nem érted, akkor mást sem értel, és igenis bukni fogsz. Így nem lehet hozzáállni semmihez.
2010. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Úristen, de primitív vagy, 21.47, és milyen gonosz! És mi az, hogy "értel"? Ha a saját anyanyelvedet úgy beszéled, mint az én hat osztályt végzett falusi nagyanyám ezelőtt 20 évvel, akkor ne hibáztass mást, aki nem ért egy nehezen érthető részt.

1.

2010. jan. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mást értek, de a gyakorlókönyvem javítókulcsa alapján mégis rosszul használtam. Vagy csak több lehetséges megoldás van és a könyv nem írta? Nem tudom. Bár ebben a könyvben előfordultak már hibák a javítókulcsban. Fogom még gyakorolni.
2010. jan. 17. 09:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként meg nem azt nem értem, hogy angolban mikor kell használni. Tudom, hogy állhat főigeként és segédigeként, és magyarba nem tudom eldönteni, hogy mikor melyik eset áll fenn. Ugyanis a könyvben szereplő példa alapján nem teljesen egyértelmű.
2010. jan. 17. 09:11
 8/13 A kérdező kommentje:

Na jó...

Kicsit elhamarkodtam a kérdés feltevését. Bocsánatot kérek mindenkitől.

Most megcsináltam újra a feladatokat. 9-ből 9 jó...

Nem tudom mit szenvedtem vele. Talán túlbonyolítottam tegnap.

2010. jan. 17. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezzel nem kell foglalkozni, a dare nagyon ritka, a need-et a mai nyelvben to nélkül nem használják, elavult nyelvezet, a nyelvvizsgán se kell. Ne töltsd tovább vele az idődet.

első

2010. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát a needhez annyit tudnék hozzászólni, hogy 2 használta van:

amikor segédige vagy amikor főige. bármelyiket használhatod, ugyanazt jelenti. csak a múltbéli használatában van különbség:


I didn't need to buy milk. --> nem kellett tejet vennem (ÉS NEM IS VETTEM!)

I needn't have bought milk. --> nem kellett tejet vennem ( DE VETTEM, mert elfelejtettem h van otthon:D)


az elsőben a need főige, a másodikban segédige.

szóval jelentésbeli különbség van a múltidejű használatban,

2010. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!