Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül melyik a helyes: I...

Ezek közül melyik a helyes: I have alrady been in paris. /I have been in Paris. Ha mind a kettő helyes, mi a különbség?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Mindkettő helyes. Az első azt jelenti hogy már voltam Párizsban. A masodik meg csak siman hogy voltam Párizsban.
2014. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. aug. 29. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyik sem jó. Ilyenkor nem in elöljárószót használunk, hanem to-t.

I have (alrEady) been to Paris.

2014. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
hát szerintem is been to..
2014. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
a been az csak to-s szerkezettelhasznalhato... have+Verb3+to
2014. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

I have been to Paris. Voltam párizsban. Csak így jó. DE:

I have been in Paris for 3 days. Már 3 napja Párizsban vagyok. I have been in Paris since last week. A múlt hét óta Párizsban vagyok.

2014. aug. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

3-as vagyok

Annyira bírom, hogy segítek, teljesen igaz, amit leírok, erre a sok kis cserépedény lepontoz.. ( [link] Gondolom az ötös pontozott le.. Csak annyit mondanék, hogy ott van az a szó, hogy "Ilyenkor".. Nem azt kérdezte, hogy milyen elöljárószót kell használni, ha időhatározó is van a mondatban.

2014. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérem a középső-ujjas képpel trágárkodó választ (7.) törölni, mert csak provokál.
2014. aug. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!