Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvtant miben gyakorol...

Orosz nyelvtant miben gyakoroljam?

Figyelt kérdés
Eddig van egy PONS - orosz nyelvtan röviden és érthetően könyvem, de kéne valami munkafüzet is, vagy ilyesmi. Tudtok mondani valami gyakorló könyvet? Eddig az Eto nado znatyról hallottam, de kb ennyi. + Orosz nyelvtan középiskolások számára - jó könyv?

2014. aug. 30. 00:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegényes a kínálat. Az orosz nyelvtan középiskolások számára szintén nyelvtani leírás, jó, ha már van egy ugyanolyan, akkor fölösleges. Gyakorlatok nincsenek benne. Az Eto nádo znátyban sokkal több a haladó gyakorlat, mint a kezdő. Munkafüzet a két meglévő tankönyvhöz van, a Kljucshoz és a Ság za ságomhoz. Ezen kívül még baromi drágán, olyan 8-10 ezer forint, van a kinti kiadású Havronyina Orosz nyelvtani gyakorlókönyv. Ezt a világhálón is el lehet csípni, van, aki feltölti. Vannak még intermetes oldalak angol közvetítő nyelvvel, ha beírod a keresőbe, hogy learning russian.
2014. aug. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is elkezdtem az Eto nado znatyot, de abba is hagytam, mert folyamatosan új szavakkal bombázott a feladat, amelyek a köv. feladatban nem jöttek elő. Nekem a Havronyina Orosz nyelvtani gyakorlókönyv vált be, témánként gyakoroltat, az új szavakat sokszor beleteszi a feladatokba. A feladatok nagyon-nagy részének megvan a megoldása, nagyon jó könyvnek tartom. Javaslom a könyvtárat, mint neten keresgélni, ha van a közeledben könyvtár, nézz be, én is onnan kölcsönzök angolt, oroszt. A Kulcs munkafüzete jó lenne, ha lenne benne megoldás.
2014. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-nek: nem tudtam, hogy az Eto nado znaty haladó, akkor én ezért tehettem félre. Nem baj, nekem a Havronyina könyv szimpatikusabb. A könyvesboltokban is van elég könyv, szerintem nem szegényes a kínálat. Nem kell annyi, mint az angolból, megszédültem kissé - és nem egészségileg - a sok angoltól a könyvtárban... A német meg szégyellje magát az 5 polcával...
2014. aug. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A középiskolai orosz nyelvtankönyvekben szintén vannak gyakorlatok -
2014. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Milyen középiskolai nyelvtankönyvekben?
2014. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kb. 20 évvel ezelőttiekre gondol, könyvtárakban még lehet.
2014. szept. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!