Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másnak is csak álom (egyelőre)...

Másnak is csak álom (egyelőre) a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Annyira nehezen megy a tanulás... :( Évek óta nem tudok elvergődni a vizsgáig, van még így valaki? Mennyi ideje tanulsz és milyen módszerrel?
2014. aug. 30. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen. Én egyelőre most az egyetem befejezésére fogok koncentrálni, és a nyelvvizsgára majd utána kezdek el újra tanulni. Egyszerre minden nem megy. Amúgy, ha nagyon nem bírod már a tanulást, akkor lehet neked is a Relaxa nyelviskola lenne a megfelelő, mert ott ugyan sok órát kell bent lenni, de nem adnak leckét, és ez jó. Amúgy mindent összeszámolva kb. 14 évet tanultam már angolt, de ebből az alsó tagozat kb. csak arra volt jó, hogy megutáltassák velem az angolt. Felsőben meg végig pikkelt rám a tanár, szóval azért vannak okok, amik miatt halmozottan hátrányos helyzetű vagyok a nyelvvizsgáig eljutás szempontjából.
2014. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Már bocs, de elég hülye kérdés.

Két féle ember van, akinek nem megy a nyelvtanulás, meg akinek megy.

2014. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Akinek nem megy,de odateszi magát az is összetudja hozni 4év alatt. Akinek megy és odateszi magát az pedig 1év alatt összehozza a középfokút. Ez alól a nehéz nyelvek a kivételek.

Ha komolyan akarod akkor kell a motiváció és az idő. Leülsz napi 1órát és tanulsz ezen kívül mikor már van egy kis tudásod elkezdesz külföldi emberekkel a kívánt nyelven levelezni és filmeket nézni a kívánt nyelven és azon a nyelven lévő felirattal.

2014. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, nekem sincs nyelvvizsgám... Mindig kis gagyi sulikba jártam, ahol komolytalan volt a nyelvoktatás, magántanáraim nem voltak. Az emelt angolt is egyedül hoztam össze, de nem lett meg 60%, nem kaptam meg a vizsgát. Mégis nyelvszakra mentem... Azt hittem, olyan képzést adnak, ami magasabb szintű lesz, mint középsuliban, és ha szorgalmas leszek, majd tudom tartani a tempót. Nem szeretném leírni, milyen nyelvszak, a lényeg, hogy kezdő szinttől vesszük a nyelvet... Év végén nem sikerült a nyelvvizsgám, pedig egész évben lelkesen tanultam, a zh-im is jók lettek.... Nagyot csalódtam, nem tudom, mit kezdjek magammal.
2014. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nyelvtanár szakon kezdő szinttől veszitek a nyelvet??? A bejutáshoz nem volt feltétel a C1-es szint? Melyik iskola ez?
2014. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!