Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanulhatnék nyelv (ek)...

Hogyan tanulhatnék nyelv (ek) et itthon? Egyelőre a dánt néztem ki.

Figyelt kérdés

Angolból egy elég erős felsőfokúm van, a németet is értem, kicsit beszélem is. Ahogy láttam, ezzel a kettővel a dán nem lehet annyira nehéz, valamennyire most is értem.

Az otthoni tanuláshoz jelenleg neten kívül semmi különös nem áll rendelkezésemre. Ha úgy alakul és elérhető (akár angolul), akkor egy nyelvkönyvbe (vagy akár többe) hajlandó lennék invesztálni.


Néztem az oroszt, törököt, arabot, de ezek nem csak hogy nehéznek tűnnek (kivétel talán az orosz), de alapvetően távol is állnak tőlem. A héberrel is szemezgettem, valójában csak olyan okból, hogy rengeteg anyagot olvashatnék így eredeti(bb) nyelven. Esetleg tudtok javasolni más nyelvet, ami valamilyen szempontból hasznos és/vagy könnyen tanulható? Hogyan álljak neki az otthoni nyelvtanulásnak?



2014. júl. 31. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Dán filmek magyar felirattal? Sokat lehet ám így is tanulni.
2014. júl. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En beszelek danul.

A filmekbol lehet tanulni, de inkabb akkor, ha mar van valamennyi tudasod.

Memrise.com oldalt nezegesd, en is hasznalom.

Nem nehez a nyelvtan, a kiejtes igen, olyan hangokat hasznalnak, ami a magyarban nincs, es azt tevebol nem tanulod meg, sem interneten, csak tanarral.

2014. júl. 31. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg duolingo.com...csak nem tudom hogy ott vane dan nyelv...de ott aztan valogathatsz kedvedre a nyelvek kozul...ja es a meglevo nyelvismereteid is tudod rendessen fejleszteni :)


Vagy keress interpals.net egy dan ismerost es beszelgess vele es kerd meg hogy tanitson :)

2014. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hollófernyiges ***** válasza:
Én is úgy hallottam, hogy a dánnak nehéz a kiejtése, esetleg a svéd vagy a norvég könnyebb ebből a szempontból és az angol-német háttér ugyanúgy segít.
2014. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Sem a sved, sem a norveg nem konnyebb. Viszont a harom nyelv megerti egymast, igy ha egyet megtanulsz, kettot kapsz ajandekba.
2014. aug. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

dehogynem, a svéd meg a norvég is sokkal könnyebb.

írásban nem, mivel a nyelvtan bonyolultsági szintje ugyanaz.

viszont a dán kiejtés annyira nehéz, hogy otthon egyedül ezt senki sem fogja megtanulni. tanárral is hosszú évek munkája.

dánul csak úgy tud valaki normálisan megtanulni, ha kint él.

óriási kihívás az a nyelv.

én felsőfokon beszélek, nekem elhiheted.

és amúgy jó a nyelvérzékem nagyon, de nekem is nagy kihívás volt, és hosszú évek munkája.

rosszul, rossz kiejtéssel persze meg lehet tanulni, úgy, hogy senki se értse, amit mondasz. sokan így "beszélnek" dánul a magyarok közül. még én se értem, mit mondanak, hát még egy dán.

2014. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Végül a norvég mellett döntöttem. A dánnak egy idő után tényleg nagyon nehézzé vált a kiejtése, és semmilyen használható anyag sincs fenn interneten róla. A norvégról talán több.


Tippek kezdőknek? :)

2014. aug. 20. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!