Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszert vagy tanfolyam...

Milyen módszert vagy tanfolyamot ajánlotok angol középfokú szóbelihez?

Figyelt kérdés
Elmondom az alapállást (BME), az írásbelim 90%-os lett, a magnóhallgatásom 90%-os lett a beszélgetés 20%-os vagyis megbuktam, mivel külön külön kell a 40% mindenből. De pontosan tudtam hogy ez lesz, ez az egyetlen része a vizsgának amit nem lehet gyakorolni egyedül, az összes többi reszre keresztbe kasul felkészültem teljesen egyedül a Nagy BME Nyelvvizsgakönyv c. könyvböl, álmomból felkeltve is tudom bármelyiket reprodukálni. De beszélni nem tudok. Semmit. Egyáltalán. A sajat hangomtól is megijedek és az összes létező pszichológiai ami gátolhat az gátol is. Olyan tanfolyamot, könyvet, módszert, segítséget keresek ami megtanít beszélni egy általános témáról, ezt tartom a legnehezebbnek, a vizsgán az volt, hogy "environment", tessék beszélj róla általánosan. Kész, semmi, egyáltalán semmi nem jut eszembe nekem egy ilyen odadobott "general" topicról. Akkor sem tudok róla beszélni ha amúgy a szószedetból (mert van egy könyvem, akadémiai kiadó adta ki, van benne szószedet témánként) bemagoltam. Hiába "tudom" a nyelvi szerkezertetek és tudom használni írásban, szóban nem, a legkönnyebbet sem. Semmit sem. Tehát amit kérni szeretnék hogy tud valaki ajánlani valamit, speciálisan nekem, csak erre a problémára? Könyv, módszer, tanfolyam, olyan ahol ezen van a fókusz és tényleg hasznos(Budapesten)?

2014. aug. 30. 15:28
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"Ha Budapesten vagy, vagy forgalmas nagyvárosban, akkor menj ki az utcára, és keress turistákat. Beszélges velük. Pár alapmondatot vigyél magaddal leírva is. Ilyeneket:

- Hogy tetszik Budapest?

- Eltévedtél? Segítsek?

- Megmutassam az utat.... a bolthoz, a templomhoz, a bankhoz, a szállodához, a legközelebbi kocsmához ? "


Ez én értem csak a nyelvvizsga totál másrol szól, ha csak ennyi lenne, mindenkinek meglenne. Az a könyv amiből én készültem (csak nem elég jól) ott ilyen kérdések vannak, hogy az organikus ételeket szereted jobban vagy inkáb multivitaminokat szedsz? Mi a véleményed a nők helyzetéről a munkaerőpiacon. A képalkotódiagnisztika berendezések miért fonotsak a gyógyáaszatban? Mennyire vagy ökotudatos te magad? Mit gondolsz a fapados légitársaságok mitől olyan népszerűek?


Na most ez kicsit messze van attól, hogy hello, hol a legközelebbi kocsma.

2014. aug. 30. 21:09
 12/12 anonim ***** válasza:
A képalkotó berendezésekről meg a nők helyzetéről a munkaerőpiacon nem kérdeznek. Ez legfeljebb felsőfokon lehet kérdés. Melyik könyvben szerepelnek ezek? A többit el tudom képzelni, de nem kell mélységekbe menni, csak felületesen fecsegni, lényeg, hogy járjon az ember szája, és tegyen bele egy-két szót a szógyűjteményből. Lehet, hogy neked még az is jót tenne, ha magyarul locsognál ilyen témákról, akár egy másik emberrel, de jobb híján akár belső monológ formájában is. De érettségi szóbelit te is tettél nyelvből, meg esetleg az iskolában feleletek is voltak.
2014. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!