Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha többféle nyelven olvasok,...

Ha többféle nyelven olvasok, szóval egyszer egyik nyelven, máskor másikon, az nem baj?

Figyelt kérdés

Szóval nem lesznek rossz hatással egymásra,vagy igen?


Év közben olvasnék magyarul is (de magyarul főleg a kötelezőket,amik kimaradtak),meg szeretnék sokat olvasni angolul,hogy fejlesszem a szókincsem,"rendes" regényeket.Angolul lehet többet olvasnék ,mint magyarul.És mivel tanulok franciát meg oroszt is,azokból szeretnék rövidített olvasmányokat olvasni,de nem állandóan,hanem néhányat,persze a szintemnek megfelelőt (francia most A2,orosz B1).Azokból is hasznos lenne,főleg mivel szeretnék nyelvvizsgát (angolból már van,angolból máshoz kellene).De,ha egyszer így,egyszer úgy olvasok,az nem gond,ugye?Pl. egy angol regény után 2 francia rövidített olvasmány.


2014. aug. 30. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj?
2014. aug. 31. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszer érteném meg, hogy lehet ilyen marhaságokon aggódni... bár inkább hencegésnek tűnik.


Kérdésedre: nem, nem baj.

2014. aug. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem hencegés akart lenni.

Azért érdekelt,mert ha valaki egy adott idegen nyelven olvas,az legtöbbször több könyvet olvas el és nem nagy szünetekkel.Viszont én váltogatnám az idegen nyelveket,és így nem lenne folyamatos a szókincsfejlesztés.Ezt úgy értem,hogy pl. ha olvasok franciául,aztán angolul olvasok -de többet,hosszabb műveket- akkor talán elszokok attól hogy franciául olvassak (mert azt is meg kell szokni,minden idegen nyelven való olvasást) meg akkor lehet nem lesz olyan hatékony a szókincsem fejlődése,mivel nem állandó jelleggel olvasnék.

Nem tudom érthető-e.Nem hencegésből kérdeztem.Vagy,ugyanez fordítva,pl. egy hosszabb angol mű elolvasása után 2 másik nyelv.

2014. aug. 31. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!