Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes középfokú...

Hogyan érdemes középfokú nyelvvizsgára felkészülni? Melyik megoldás a jobb?

Figyelt kérdés

1. Beiratkozni egy nyelviskolába, ahol logikus sorrendben, témakörök szerint felkészítenek, nyelvvizsgafeladatokkal.


2. Egy haverral tanulgatni, aki profi az adott nyelvből, de nyelvvizsgája sincs, és otthon meg a netről és innen-onnan összeszedett anyagokból, aztán majd végül összeáll a kép valahogy.


2014. aug. 31. 12:01
 1/2 anonim válasza:
Attól függ, hogy szeretsz-e csoportban tanulni. Van akinek ez egyáltalán nem jön be. Meg szerintem attól is függ, hogy milyen szinten vagy az adott nyelvből. Én nyelvvizsga előtt egy 15 órás tanfolyamra mentem, és mellette egy barátnőmmel is készültünk, kiegészítettem a témaköröket azzal, ami szerintem még kellett hozzá, kiszedtem azt, amit feleslegesnek gondoltam és kb 90%-os lett a nyelvvizsgám. Szerintem mérd fel, hogy kb hol tartasz, és az alapján dönts.
2014. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én úgy készültem, hogy kb. 10 órát eltöltöttem egy csoportos nyelvtanfolyamon, olaszul tanultunk, mivel én román vagyok, így nagyon könnyű volt, az elején még vegyítettem az olaszt a románnal kicsit, utána már ment jól. Amúgy felsőfokúra "készültem" (mellesleg szóbelinél volt hogy az adott dolgot vagy szót nem tudtam olaszul, beleraktam románul, de nem nagyon érdekelte a vizsgáztatót, csak mosolygott)
2014. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!