Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszul hogy van az, hogy...

Oroszul hogy van az, hogy "szerinte"?

Figyelt kérdés
Egyes szám 3. személy.
2014. aug. 31. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
по его
2014. aug. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. aug. 31. 16:21
 3/11 chtt ***** válasza:
100%

Ööö, nem kevés az a "по его"?

Inkább:

по его мнению - ha férfi

по её мнению - ha nő

2014. aug. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első! Milyen esettel áll a po? Milyen eset a jivo? Több kérdésem nincs.
2014. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is :)

Harmadiknak (ugyan nem engem kérdeztél,de válaszolok),a po mellett a jevo az birtokos eset,pontosabb mivel élő személyre utal,birtokos és tárgy eset egyszerre,mivel élők esetében megegyezik a tárgy és birtokos eset.


(Itt legalább ez van használva,de szerintem a po mellett más helyzetekben más is állhat (pl. po goradu. És itt a goradu az szerintem részes eset,mivel az alapfőnév a górad)


Másodiknak is köszönöm a választ :)

2014. aug. 31. 22:05
 6/11 A kérdező kommentje:
*legalábbis
2014. aug. 31. 22:08
 7/11 chtt ***** válasza:
100%

a "po" részesesettel áll - a "jivo" itt nem eset, hanem birtokos névmás és mint ilyen ragozhatatlan az "övé" véleménye szerint, azaz szerinte

po mojimu mnyényiju / po-mójemu - szerintem

po tvojimu mnyényiju / po-tvójemu - szerinted

po jivo/jijo mnyényiju - szerinte -- és így tovább


a "po jivo" másképp is folytatódhat, pl. po jivo zselányiju - kivánsága szerint, szóval önmagában nem jó arra, hogy "szerinte"

2014. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 chtt ***** válasza:
Szerintem elnézted a számokat, kedves kérdező. 3. és 7. voltam... és fenntartom (bármennyi mínusz százalékomba kerül is, hogy a "po jivo" önmagában kevés. :)
2014. aug. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzésem (4. )valójában kérdésnek álcázott javítás akart lenni. Én is pont arra akartam felhívni a figyelmet ilyen indirekt módon, hogy a po részes, a jivo meg tárgy vagy birtokos, tehát a kettő így nem jöhet össze. A 7-es válaszoló tökéletesen elmagyarázta.
2014. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 chtt ***** válasza:

Köszönöm a megerősítést, kedves 4-es/9-es. :)

Én közben megnevesültem, szóval könnyebb lesz számon tartani. :)))

2014. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!