Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnék tanulni valaha...

Meg tudnék tanulni valaha anyanyelvi szinten oroszul?

Figyelt kérdés

Magamtól tanulok, sajnos elég későn kezdtem (19 évesen).

A barátom orosz, így tud nekem segíteni, de így is rettenetes lassan haladok. Majdhogynem perfekt értek, írok, olvasok, de olyan akcentussal beszélek, hogy nem csak a környezetemet, engem is elkap a röhögés. Beszélni csak alapszinten tudok.


2014. máj. 17. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyanyelvi szint az túl sok mindent foglal magába,szóval nem könnyű elérni,én úgy gondolom hogy egy-egy nyelvből pár évbe tellhet elérni,mivel előtte el kell jutni egy középfokú szintre (ez tegyük fel hogy önmagában 1 vagy 2 év,nyelvtől,érzéktől függően),ezután jön még egy felsőfok ami szerintem szintén 1 vagy 2 év,és ekkor jöhet az anyanyelvi szint.Persze a középfok és alapfok esetében is számít hogy milyen intenzív a tanulás.Szóval sok mindentől függ.De még attól is hogy tudsz-e valamilyen más nyelven,ha igen,az mennyire hasonlít az oroszra.

Véleményem szerint lehetséges,de leginkább ezekben az esetekben:

1.Ha kint élsz

2.Ha anyukád/apukád anyanyelve(mondjuk ha az is lenne,nem biztos hogy aktuális lenne a kérdés,mert akkor már feltehetőleg tudnál oroszul)

3.Vagy ha a barátoddal csak oroszul beszélsz.Akkor biztosan látszana a javulás a beszédeden,még ha nem is rögtön.


A kiejtésedre meg annyit tudok mondani,hogy sok orosz szöveget hallgass,és hátha használ.Meg kérd meg a barátodat hogy mondja el lassan,és ismételd utána,próbálj meg rájönni,hogy kell hangsúlyozni,pontosan hogyan is ejt ki bizonyos betűket,amelyik nehezebben megy,vagy hol mennyire ejti lágyan stb.És akkor te ismételd utána,és kérd hogy javítsa ki.Mert én biztos vagyok benne hogy tudsz javítani a kiejtéseden.


De az jó hogy van egy alapod,aztán szerintem most hajts a középre,aztán jöhet a felső is.Az is jó ha olvasol sokat oroszul,hallgatsz tv-műsorokat (szokja a füled).

Még zenéket is hallgathatsz.Pl. a dalokat is énekelheted.Én olyat olvastam hogy az is jó a kiejtésre ha hangosan énekelünk az adott nyelven.Ráadásul abból szavakat is megjegyzel,mivel tudni fogod kívülről a dalt,és szövegkörnyezettel együtt megjegyzed a szavakat is.

2014. máj. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kiejtésjavításra egy másik nyelvből hajdanán azt a tanácsot kaptam, hogy vegyem fel a hangom magnóra és azt lejátszam magamnak, tanuljak a hibámból.És így tobább: majd megint felvenni, megint lejátszani, és korrigálni a kiejtést.

Amúgy meg logopédus.

2014. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!