Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül vagy oroszul tanuljak?...

Németül vagy oroszul tanuljak? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Orvostanhallgató vagyok, és szeretnék az angol mellé még egy nyelvet megtanulni. Több hete gondolkozom már rajta, hogy mégis melyiket válasszam. A német kifizetődőbbnek tűnik, esetleges későbbi munkavállalás szempontjából is, de több dolog is van, ami érdekel és Németországban van a legnagyobb múltja. Viszont sokkal jobban tetszik az orosz... És az angol után "unalmasnak" is találom a németet, túlságosan hasonlóak.

Inkább az eszemre hallgassak, és vágjak bele a németbe szerintetek, vagy először orosz?



2014. aug. 18. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Angol hasznosságához képest bőven le van maradva a többi nyelv, így ha azt már tudod további nyelveket nyugodtan lehet az alapján választani, hogy melyik tetszik jobban.
2014. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amihez kedved van, abban, amihez nincs, nem leszel sikeres.
2014. aug. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd mindhármat, nekem is ezek a kedvencek. Én németül biztos nem tanulnék felnőttként, itt nagyon fontos a nyelvben a rend. Külföldön folyékonyan beszéltem hibásan németet. Ez az a nyelv, ahol nem örülhetünk, hogy csak úgy összerakjuk a szavakat. Szerintem pénz miatt német, angol azért, mert illik tudni, oroszt, azért mert szeretem és "megérdemlem". Orosz a legkönnyebb a három közül, bár ezt sokan megpróbálják megmagyarázni miért nem az. Dr. Lomb Kató szerint(16 nyelven beszélt. Tolmács és fordító volt) is logikus, férfias nyelv. Fontos a módszertan, mindegyik nyelvet máshogyan lehet, kell tanulni és számít, hogy melyik anyanyelvet beszéli valaki. Tehát egynyelvű tankönyveket nem szerette. Helyes módszerek mellett olvasott igazi anyanyelvűeknek írt könyveket(ami érdekelte). Én oroszul Pons, megszólalni 1 hónap alatt oroszul könyvet választottam (A1-A2), van 10 lecke, mindegyik 8 oldalas, van 0. írás gyakorlása. Normális hanganyagokkal, hátul szótár, megoldókulcs, nyelvtani összefoglaló. Magyarán egyszerre szótár, munkafüzet, tankönyv. Mivel unalmas még így is, ezért könyvet igazi is olvasok mellé. Cirillnél az elején kizáróan a nyomtatottat tanultam meg, amikor kézzel írtam, akkor is ezt használtam. 2 hónap után a folyóírás(lényegesen más)szinte magától jön, ott nem érdemes húzni az időt, 33 betűről van szó, A E K M O T ugyanaz.
2014. aug. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, a németet igazából ígyis-úgyis meg kell majd tanulnom... tetszik az is, csak most valami másra vágyom. Az oroszt az Orosz Kulturális Központban tanulnám egyébként, nem egyedül, egész barátságos áraik vannak. Amellett itthon persze egyedül is hozzátanulnék, de a szláv nyelv különbözik mindentől, amit eddig tanultam (franciát tanulgattam még... ha akarnám, azt egyedül is fel tudnám fejleszteni már, de annyira nem hoz lázba), és jó lesz az elején a tanári segítség. A cirill betűkkel ismerkedtem már, sok orosz zenét hallgatok, lassan, de ki tudom betűzgetni már a szavakat, a sebességet kell növelni . :)
2014. aug. 19. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3-nak: a Pons majdnem tökéletes, az utolsó lecke volt nehéz, ahol egyszerre vette az eseteket. Ettől függetlenül maximálisan meg vagyok elégedve a Pons-szal, a Sag za sagom jó még nagyon, azzal folytattam és még beszereztem az ált. isk-i orosz sorozatot is. A Kulcs könnyű.

Szerintem is válaszd az oroszt, az angolhoz való különbsége miatt, nem fogsz unatkozni. Én egy kissé nehéznek találom, de nekem az angol is nehéz... De kitartó vagyok, meglesz az, csak lassabban. Angol után a németet könnyebbnek mondják, az orosszal kissé "dolgoznod" kellene. :) De megéri, mert - szerintem is - szép a hangzása, a betűje és annyi rácsodálkozást kaptam már rá.

2014. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt gondoltam, hogy most kezdte a kérdező a nyelvet. Előzőnek. Igen, nem tökéletes, de tankönyvben, kezdőknek a legjobb kiadvány magyaroknak, önálló nyelvtanulás céljából. Gaál Ottó kreatív orosz anyagát használtam még, utána csak élesben anyanyelvű könyvet, filmet egyebet érdemes. Segített, hogy oroszokkal laktam együtt külföldön. Többi könyv elektronikusan is leszedhető. Sag za sagom kiadványok sem rosszak. Kreatív nyelvről, ha valaki ismerné, nem fontos az elején nyelvtan, de egy idő után igenis az. Se**et csókolok annak, aki csak kreatív módszerrel például németből átmegy nyelvtani teszteken, életszerűségről ne is beszéljünk :) Általában németek nem javítottak ki(még kérésre sem), ha rosszul mondtam valamit, oroszok viszont igen(szerencsére). Más mentalitásúak, mint a németek, mindegyik népnek van jó és rossz, de tipikus viselkedése.
2014. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!