Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sürgős! Német házival kapcsola...

Sürgős! Német házival kapcsolatban lenne egy kérdésem! Mi a helyes szórend?

Figyelt kérdés
Le szeretném írni, hogy " szeretnék érdeklődni a nyelvtanfolyamról" a sich interessieren+für+AKK. -t használom, és az Ich möchte, kezdésre gondoltam. Akkor milyen sorrendben lesznek a szavak? Úgy nem írhatom, hogy Ich möchte mich interessiere für den Sprachunterricht. Hogy vagy helyes sorrendben?:o
2014. szept. 6. 16:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A sich interessieren für+A az valóban azt jelenti, hogy valakit érdekel valami. (z.B. Ich interessiere mich für die Fremdspachen.= Engem érdekelnek az idegennyelvek.)


Az érdeklődni valami után pedig a sich erkundigen nach+D. Így a mondat esetében is ezt kell használni. Azaz: Ich möchte mich nach dem Sprachkurs erkundigen (ahogy az előttem szóló is helyesen írta).


Nem vagyok tanár, mégis tudom, mert ez elég alapkövetelmény. #2-es pedig ne osszad az észt, ha nem vagy biztos a mondandódban, nem azért írta ki a kérdést a kérdező, hogy félrevezesd.

2014. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
3.vagyok. Én beismerem, hogy tévedtem, tényleg az sich erkundigen a megfelelő ige erre:)
2014. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Vagyis 2. De mindegy:DD
2014. szept. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Miért is vezetném félre? A kérdés a szórend volt, és leírta, hogy melyik igét használja. A kérdésre válaszoltam, Ti jöttetek azzal, hogy "hát de ez nem is jó, vagyis jó, csak nem illik ide" .
2014. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"ez sich interessieren (für +Akk), ami azt jelenti, hogy érdeklődik valami iránt."

Például ezzel. Egyébként a szórend helyes.

2014. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát nem. Nehogy már azt póbáld megmagyarázni, hogy a sima interessieren meg azt jelenti, hogy érdeklődni valami iránt. Azért ennyire ne köss bele mindenbe, főleg, hogy ebben az esetben nincs igazad.
2014. szept. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Igen, jelenti azt is amit te írtál, de mégsem.

Az sich erkundigen-t információszerzésre használják, mint "érdeklődni", míg a sich interessierent arra használhatod, hogy megadd az érdeklődési köröd. De már leírtam, csak el kéne olvasni.

2014. szept. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Képzeld már elolvastam, csak amikor kérdeztem, hogy miért is vezetem félre, ezt írtad:

""ez sich interessieren (für +Akk), ami azt jelenti, hogy érdeklődik valami iránt."

Például ezzel. Egyébként a szórend helyes."


Most meg azt írod, hogy jó. Előbb gondolkozz, aztán írj!

2014. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nincs időm ilyenekkel vitatkozni, csá!
2014. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Írhatod azt is, hogy "ich möchte fragen"
2014. dec. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!