Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti milyen fajta nyelvvizsgát...

Ti milyen fajta nyelvvizsgát tettetek (TELC, ECL, stb. ) és miért? Sikerült elsőre?

Figyelt kérdés

2014. szept. 6. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ECL-ből mentem el vizsgázni, mert a szókincsem viszonylag jó viszont a nyelvtan nem az erősségem.
2014. szept. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

origó

igazábaól azért mert a tanárom erre készített fel :D sikerült elősre

2014. szept. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Origó

Szeretek fordítani

Elsőre sikerült (B2).

2014. szept. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SeinHime ***** válasza:
100%
ECL, mert tanárunk azt ajánlotta. Meglett mindegyik elsőre szerencsére. :)
2014. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Telc-en voltam, én is azért, mert a tanárom erre készített fel. :D Nagyon meg se kérdezte milyen fajtát szeretnék, ő már rögtön ilyen feladatlapokkal fogadott.

Igaz, felesben lett meg. Először csak az írásbeli, aztán a szóbeli. De állítólag pont fordítva szoktak vele szenvedni az emberek. Én amúgy kifejezetten élveztem a vizsgát! :)

2014. szept. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
B2 TELC, C1 ECL. Nem csak a szint hanem a feladatok miatt èn a TELC-et sokkal egyszerűbbnek èreztem. Viszont mindkettő sikerült, elsőre. Az ECL-en ami nehèz az a writing (szerintem) a TELC-en talán a magnó. De szerintem mindkettő teljesíthető. Azèrt ezekre mentem, mert a TELCre volt felkèszítès a suliban mèg annó, az ECL pedig ingyen volt, versenyen 2. Lerrem ès ez volt a nyeremèny :D
2014. szept. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a TELC-nél elsőre sikerült nemrég a német B2. Ennél nem volt sok nyelvtan inkább csak szövegértések voltak ezért ez jobban feküdt nekem..
2014. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Telc angol B2,sikerült elsőre a tanárom ajánlotta mármint a különtanárom csupán iskolai tudással egyik nyelvvizsgát sem ajánlom mert a magyar oktatás egy kalap sz*rt nem ér és habár én csak ezen voltam minden nyelvvizsgának megvannak a típusfeladatai és hogy mire kell odafigyelni pl telcnél a levélnél nagyon kell figyelni a címzésre szinte mérnöki pontossággal(jó kicsit túlzás de ha nincs megfelelő címzés nemvalószínű h meglesz 40% és akkor bukta az egész) de alapvetően ajánlom a telcet legalábbis az én tapasztalataim alapján normális vizsgáztatók nem az a katonás hangulat szóval szimpatikus volt,de nyilván kell tudni hozzá a nyelvet.
2014. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

"iskolai tudással egyik nyelvvizsgát sem ajánlom mert a magyar oktatás egy kalap sz*rt nem ér"


Sajnálom, de ezzel nem értek egyet. A némettanárnőm vérprofi, az angoltanárnőm szintúgy. Németből elsőre sikerült a közép, angolból most ősszel megyek. Mindkettőt csak 3 éve tanulom (vagyis a németet 9 éve de 9.-ig semmit sem tanított az előző tanárunk).

2014. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elofordulnak kivetelek de sajnos a semmitérõ "tanárok" vannak tobben..de akkor neked szerencsed van.En egy elitnek szamito gimnaziumba jarok as osztaly 3 csoportban tanulja az angolt a harom tanarbol ketto alkesz es a harom ev alatt nem tanitott semmit a harmadik meg idiota es szinten semmit filmeket rak be magyarul stb..szoval a harminvalahanyfos osztalybol rajtam kivul egy valaki tud angolul mert o is jar kulon..nemetbol is hasonlo a helyzet pedig nemetes osztaly es ez az elit gimnazium..
2014. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!