Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik típusú nyelvvizsga a jobb?

Melyik típusú nyelvvizsga a jobb?

Figyelt kérdés

Angol középfokú nyelvvizsga előtt állok. De nem tudom eldönteni, hogy Dexam vagy Origó típusúra jelntkezzek-e. :/ Tanárom az előbbit javasolja, de én tartok tőle, mivel nem lehet szótárt használni. DE nekem a szótár egy biztos pont.

Kinek milyen tapasztalai vannak? Kérlek segítsetek! Köszönöm!!! :)



2014. szept. 9. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

A szótár nem lehet biztos pont, hiszen nem lesz annyi időd hogy mindent kiszótárazz...

Az angoltanárunk mondta, hogy max. 3-4 szót nézünk ki...

Szoval ez nem lehet olyan nagy kampó, mint amilyennek te gondolod....


Ezeket a vizsgákat nem ismerem, én most Telc-re készülök, de ott sem lehet szótárat használni.

2014. szept. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először én is megilyedtem, hogy nem lehet szótárathasználni, hát azt gondoltam: "mi ez a rendszer" meg stb.

De később megértettem, mert végülis ha lehetne is szótárat használni, akkor sem tudnák kinézni mindent amit akarnék, szoval így belenyugodtam.


Persze ez a te döntésed! Akárhogy is döntesz, Legyen Sikeres a középfokúd!!!

2014. szept. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én inkább egy Camebridgre jelentkeznék. (B1 vagy B2). Mivel az nemzetközikeg elismertl Én is azt csináltam meg idén. Nem túl nehéz, bár gyakorolni kell és nehezebb a felül felsoroltaknál. A szótárral mindig bajlódsz, mivel kiakadsx ha nem találsz valamit és elveszi az idödet.

Remélem tudtam segíteni,

2014. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!