Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem merek elmenni angol...

Nem merek elmenni angol tanfolyamra, mert nagyon szégyellős vagyok. Már a gondolattól is zavarban vagyok hogy mások előtt beszélni kellene. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok (!) de nagyon gátlásos. Már 2 éve el akarok menni egy kezdő angol tanfolyamra, mert nem tudok semmilyen nyelvet sajnos (szüleim nem támogatták). Egyetemre is azután tudtam menni hogy saját keresetből finanszírozni tudtam.


Szóval egy kukkot nem beszélek angolul, de nagyon szeretnék megtanulni. Ugye pont erre van a tanfolyam, kezdő szinten.


Egyszer erőt vettem magamon és elmentem egyre. Teljesen kezdőre. Aztán kiderült hogy a csoporttársaim nagyrésze már tud ezt-azt, engem meg jól kinevettek amikor még azt se tudtam hogy kell angolul kimondani hogy hívnak. A tanár meg rájuk se szólt kb.


Azóta mégjobban nem merek elmenni, viszont nagyon gáznak tartom hogy egy nyelvet sem beszélek, míg az ismerőseim nagyrésze tanult és lakott már Angliában, Amerikában és folyékonyan beszélnek.


Még munkát se tudok szerezni a nyelvek miatt. Legutóbb felvettek egy állásra de 2 hónap után kirúgtak mert nem tudtam egy mukkot sem szólni a külföldi kollégáknak és tök kínos volt. Azt mondták emiatt hogy "nem tudok beilleszkedni a csapatba".



Nagyon szeretnék angolul tanulni. Mit kéne csinálnom? És tényleg ennyire gáz hogy manapság ennyi idősen semmit nem tudok? Hova kéne mennem?



2014. szept. 10. 14:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egyedül (elkezdeni)
2017. szept. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!