Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv jobb a Spanyol...

Melyik nyelv jobb a Spanyol vagy az Olasz?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok de már tervezgetem hova megyek tovább tanulni és egy olyan gimnáziumba ahol nulladik évben 20 órában egy héten tanulnám az egyik nyelvet én az olaszt választanám mert ha leteszem az érettségit kimehetnék olaszba egyetemre. De nem tudom melyik a jobb nyelv segitenétek?
2010. jan. 18. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A spanyol azért jó, mert Spanyolországon túl Dél-Amerikában [kivéve Brazíliában] mindenütt érvényesülhetsz vele, ha hosszútávú céljaid vannak a nyelvvel;

Viszont valóban, az olasz egyetemekre való kijutás közeli, népszerű, klassz dolog. Illetve szerintem, ha előbb-utóbb szeretnél a latinnal is ismerkedni, az olasz jobb választásnak tűnik.


Én olaszt tanulok, de szerintem mindkettő élvezetes nyelv, szeretnék megtanulni spanyolul is. Nyilván az olaszt ajánlom.

Ha németül tanulsz, jó hír lehet, hogy olasztanárom szerint, aki kint élt jópár évet, a német-olasz párosítás remek lehetőségeket ad pl. tolmácsolásban, mert ritka az ilyesmi még.

2010. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Az olasz 4 országban (abból 2 törpeállam) hivatalos nyelv, a spanyol 20 országban (és további 3-ban széles körben használják). Az olaszt kb. 60 millióan beszélik, a spanyolt kb. 300 millióan. Tehát a spanyol sokkal hasznosabb, a jövő egyik nyelve.


Egyébként a 2 nyelv ugyanolyan, kb. 80% egyezés van köztük, vagyis ha az egyiket megtanultad, a másikat ekkora "árengedménnyel" kapod. Mindkét nyelv nagyon egyszerű, az olasz egy hajszállal bonyolultabb talán.


Persze ha már eldöntötted, hogy Olaszországba mész, akkor logikusan az olasz mellett kell döntened. Ha ez nem lenne, én a spanyolt javasolnám.

2010. jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolt tanultam 3 évig (spanyol ajkú tanártól). Azért azt nem mondanám, hogy baromira egyszerű...


Ja és aranyos ábránd az olasz egyetemen való tanulás. De azért kívánom, drukkolok, hogy sikerüljön!

2010. jan. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én az olaszt sem mondanám egyszerűnek, mondjuk angolhoz képest.
2010. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
A spanyol talán a legegyszerűbb természetes nyelv, az olasz a második legegyszerűbb, minimális eltéréssel. Az angol ezeknél bonyolultabb, pl. a kiejtése és írásmódja miatt. Nem tudsz olyan nyelvet mondani az eszperantón kívül, ami egyszerűbb a spanyolnál.
2010. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem az olasz, én nagyon szeretem!
2010. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mind a kettő újlatin, ha az egyiket megtanulod a másik már könnyű lesz..
2010. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!