Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A dán vagy a svéd a könnyebb...

A dán vagy a svéd a könnyebb nyelv, és Dánia vagy Svédország a jobb hely?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

1. Nincs se könnyű, se nehéz nyelv. (meg amúgy a kettő nagyon hasonló, de angollal elboldogulsz mindkét országban)

2. Milyen értelemben jobb hely egy ország?

2010. nov. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én azt hallottam a dánról, hogy elég kemény. Nagyon nehéz a kiejtést megtanulni, mert olyan hangokat kell mondanod és mások beszédében megkülönböztetned, amik nálunk nincsenek.

A svédről nem tudok semmit.

2010. nov. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a svéd nyelv könnyebb, de dánia jobb.
2010. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Valahol azt olvastam, hogy viszonylag egyszerű, nem nehéz a nyelvtan, a kiejtés sem, a svéddel megérted a norvégot, izlandit és az írott dánt... Régen sokan mentek Svédországba, egy erős gazdaságú ország és liberális, bár úgy hallottam elég zárkózott nép. Lakásokat és képeket nézve az országról, hát nem is tudom... szerényen élnek :) de tiszta a környezet!!! :)

Közös bennük, hogy betartják a határokat és

2010. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

"Valahol azt olvastam, hogy viszonylag egyszerű, nem nehéz a nyelvtan, a kiejtés sem, a svéddel megérted a norvégot, izlandit és az írott dánt..."


- Az izlandit biztosan nem, mert még betű is van, amit leeht, hogy nem ismersz fel, de egyébként is nagyon különbözik. Másrészt igenis nagyon nehéz a kiejtés, és a rengeteg hasonlóság ellenére nem olyan könnyű olvasva sem megérteni (beszélve végképp nem), mert bizonyos szavakat könynen összekever az ember a hasonló alakok miatt.

2010. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem

- a svéd a könnyebb, főképp a kiejtés miatt, de ha tanultál egyéb germán nyelvet, ezek sem fognak nagyon vadul és újan hatni

- Svédország a jobb hely :)

2010. nov. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
németül beszélek :)
2010. nov. 27. 06:30
 8/11 anonim ***** válasza:
a norvég van a két nyelv között, ha azt tudod, akkor valószínűleg megérted mindkettőt. a dánnak nagyon nehéz a kiejtése a sok új hang miatt
2010. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyiket sem könnyű jól beszélni, főleg a kiejtés miatt, nyelvtanilag egy szinten vannak k.b. A dán kiejtése nehezebb azért, mint a svédé.
2010. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A dánnak nehezebb a kiejtése, nyelvtanilag egy szinten állnak. Svéddel én értem az írott és beszélt norvégot, nagy nehezen az írott dánt, de a dánt beszélve egyáltalán nem. A barátnőm, aki dánt tanul, viszont egyáltalán nem érti a svédet (talán írva ő is), a norvégot írva ő is, de hallásra nem. Egyébként német vagy angol tudás után egyik nyelv elsajátítása sem különösebben nehéz, kb. 2 év alatt el lehet jutni középhaladó szintre.

Én voltam Norvégiában (tudom ez nem a kérdés része), Svédországban, és Dániában is. Norvégia nekem túl sötét és hideg (de gyönyörűek a fjordok - talán ez volt a legmegragadóbb - és a hegyek), Dánia pedig túl lapos, kopár, "unalmas" volt számomra. Látnivaló sem volt annyi Dániában. Svédország tetszett a legjobban - bár az időjárás folyton változott a borús-napos között, a hegyek, dombok, erdők, tavak, na és a tenger gyönyörűek voltak. Mikor kint jártam, még nem döntöttem el, melyik nyelvet fogom tanulni (leginkább a svéd és a norvég között vacilláltam), de utána rögtön sikerült a svéd mellett döntenem, nagyon elbűvölőnek találtam az országot :)

2010. nov. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!