Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » DELE vagy ITK-s felsőfokú...

DELE vagy ITK-s felsőfokú nyelvvizsga? (Spanyol)

Figyelt kérdés
Néztem a követelményeket, a DELE-n úgy látom nem mennek bele annyira a nyelvtanba, viszont elriaszt az, hogy még a fogalmazást is a hallott szöveg alapján kell megírni. A Rigó utcában viszont a nyelvtanba nagyon belemennek. Itthon tanulom, jórészt egyedül. Középfokúm már van, abból szakmait csináltam még a főiskolán. Munkahelyen használom, az adott területen jó vagyok a szókincsből. Szerintetek ilyen körülmények közt melyik lehet a könnyebb? Elsősorban olyanok válaszát várom, akik csináltak DELE-t, bár tudom, hogy ez ritka. Rigó utcában voltam angolból, nem ettek meg, elsőre átmentem.
2014. szept. 14. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, aktuális-e még, én DELE felsőre készülök, és nagyon parázom tőle, de szerintem ez nívósabb, mint a Rigó utcai, és ha már felsőfokra mész, akkor szerintem számít, hogy nívós legyen. Persze, lehet, hogy ez csak az én hülyeségem.

Én pont a hallgatós része miatt rengeteget hallgatok mindenféle műsorokat, híreket, mikor nem értem, akkor addig visszatekerek, amíg ki nem hallom, hogy mit mondanak.

A Rigót én pl. angolból is utálom (angoltanár vagyok), annyira nem az élő nyelvre, hanem erre a tanított, bemagolt, begyakorolt dolgokra megy rá, ez tőlem pl. távol áll, de valakinek ez pont ezért jó.

2014. dec. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A Telc az nagyon gagyi?
2015. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van olyan spanyolból?

Közben megtudtam, hogy vana BME-n is, hasonló a rendszere, mint a DELE-nek, csak nem annyira szivatós, nekem a tanárom ezt ajánlotta.

2015. jan. 8. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!