Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Igeidők gyakorlása úgy jó, h...

Igeidők gyakorlása úgy jó, h íratok vkivel mondatokat, s először még azt gyakorlom, h megmondom, h melyik igeidő kellene ott, s miért?

Figyelt kérdés
Ha ez menne, akkor tolnám a mondatokat, h tudjam alkalmazni a módszert? Ez így nagy hülyeség?

2014. szept. 18. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez igy nem lesz nagyon hasznos. Beszed kozben soha nem fogod kigondolni magadban, hogy ide most ez az ideido kell, ezert vagy azert. Inkabb ovass/hallgass nyelvileg helyes szovegeket es probalj beszelgetni.
2014. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy vki milyen gyorsan megkapta a 100%-ot, nem is tudom ki adhatta. :D

Na, szóval kezdetnek gondoltam, amatőr vagyok nagyon, s azzal, h leírok sok mondatot sz**ul, azzal nem feltétlen a jó fog bennem megmaradni.

2014. szept. 18. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyire nagyon vagy amatőr? Ha teljesen, akkor nem az igeidőkkel kellene kezdened.
2014. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez jó kérdés utolsó, nem mondok erre semmit inkább, mert nem tudok. Én sose tanultam angolt, ahhoz képest nem rossz, h megértek dolgokat, sőt még az is, h egyszerű dolgok, szavak, s néha bonyolultak is az internet világából megragadtak a fejemben. Angolról magyarra sztem nem vészes a dolog, fordítva már szenvedősebb nekem. Alap angol szintfelmérőt kitöltöttem 74%-ra, de az sztem nagyon gyenge volt, nem hiszem, h ez alapján meg lehet vkit határozni, be lehet vhova is sorolni. Nagyon sok alap dolog van, amit nem tudok angolból sztem.
2014. szept. 18. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál soha angolt, akkor az alapokkal kell kezdeni. Az igeidőknél meg először az egyszerű jelennel, és ha az már nagyon megy, akkor jöhet a következő. Aztán ha az is, akkor a következő. Angol mondatokban kell gyakorolni, szövegekben. Beszéd közben nincs arra idő, hogy kigondold melyiket kell használnod.

Angolról magyarra alap dolgokat szinte bárki megért. De ahhoz, hogy az igeidőket megértsd, felejtsd el a magyart. Az angolok teljesen máshogy gondolkoznak. Angolban sokkal több az igeidő, mint magyarban, éppen ezért nehéz megtanulni. De ha van egy jó tanárod, akkor nem egyszerre zúdítja rád mindet, hanem az alapoktól kezdi, logikusan felépítve, és végül kerek lesz az egész.

2014. szept. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!