Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vki segítene? Angolról van szó?

Vki segítene? Angolról van szó?

Figyelt kérdés
angolból a 'role model'- emről kell írni és a személy már megvan, egy angol könyvíró. CSak azt nem tudom, hogy írhatnám azt le, hogy azért is kedvencem because ért a gyerekek nyelvén és izgalmas történeteket ír. (én így gondolom de javítsatok: She my best writer because she cen speak a children or teenager lengauses and she write good storites...) példaképem azért is mert ( ide ötletem nincs sok... ).. Egyébként róla van szó: jacqueline wilson

2014. szept. 27. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Amit írtál, az katasztrófa! Teljesen kezdő szint, holott ilyen témát csak haladóknak adnak fel. A best mióta jelent kedvencet? My best writer: ennek nincs semmi értelme. Mindenki tudja, de ha mégsem, akkor egy szótár, hogy a kedvenc: favourite. A can ugyebár a-val van, és nem e-vel. Az az a betű nem tudom, hogy került a mondatba, határozatlan névelőnek (egy) itt nincs keresnivalója. Language: így kell írni. Méghozzá egyes számban, nem több nyelvről van szó. Nem vagyok biztos benne, hogy egy angol ugyanezzel a szerkezettel mondaná, de legalább nyelvtanilag legyen helyes: She can speak children's or teenagers' language. "She write" egyes szám harmadik személyben writeS.

Ha példaképről írsz, akkor nem a kedvenc íródról kell írni, hanem az emberi tulajdonságairól, amiket követendőnek találsz, pl szorgalom, együttérzés, kreativitás.

2014. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Bocsáss meg első, de hiába írsz jó válaszokat (amúgy ott teljesen igazad van), ha letorkolod a kérdeződ. Ne legyél már bunkó.

Miért ne lehetne a kedvenc írója a példaképe? Ez teljesen jó válasz a kérdésre.

Ezt a fogalmazást kezdő angolos teljesen meg tudja írni. Csak a saját szavaival.


Kérdező:

Mivel még a kezdő szinten vagy, ne próbálj olyan bonyolultabb kifejezéseket használni, mint az

"ért a gyerekek nyelvén".


Helyette használd azokat a szavakat, amiket már ismersz, vagy amit szótárból könnyen ki tudsz keresni és be tudsz helyettesíteni.


példa:


She is my favourite writer because she knows a lot about children and she writes exciting stories.

Ő a kedvenc íróm, mert sokat tud a gyerekekről és izgalmas történeteket ír.


többihez:


tudja, hogy mit szeretnek a gyerekek


she knows what children like


sokat tud a gyerekekről

she knows a lot about children


érdekes dolgokról ír

she writes about interesting things


fontos dolgokról ír

she writes about important things


szerintem fontosak a könyveiben lévő dolgok

I think the things in her books are important


a szereplői jó emberek

her characters are good people


izgalmas helyekről ír

she writes about exciting places


fontos problémákról ír

she writes about important problems


sokan szeretik a könyveit

many people like her books


ő egy udvarias és bölcs ember

she is a polite and wise person


stb.


Ennyiből meg tudod már írni, vagy írjak még ötleteket/példákat?

2014. szept. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kösz mind2-töknek.. teljesen igazatok van..
2014. szept. 28. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!