Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leellenőrzitek, hogy van-e...

Eszti09 kérdése:

Leellenőrzitek, hogy van-e hiba az angol fogalmazásomban?

Figyelt kérdés

Yesterday I got up at 6 o'clock, because my bus arrived at 7 o'clock. When I was going to school I met with my friends. They are specialized in Biology and Chemistry. That they I had got eight lessons and a Chemistry study group. The lunchtime was in the sixth lesson. When I was going to home I went to a stationery. In my home I ate fish and rice for dinner. While I was studying, the doorbell rang. It was my mum. She hadn't got keys, because she left them. She was gardening while I was reading a book. In 9 o'clock I had a shower, brushed my teeth and I went to bed.

On Sunday I woke up late, so I didn't have breakfast. I ate peas-soup, fried chicken and chips. I were reading books and watching TV all day. In the afternoon relations came to ours and they stayed to evening. I went to bed at 9 o'clock, but I couldn't sleep because there were a moskitoo in my room.



2014. szept. 28. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

"That they I had got..." - inkább "day" nem? :D Először nem értettem a mondatot, aztán kiolvastam hangosan és leesett.


"In my home I ate..." - at home. Otthon eszel, nem "az otthonodban".


"She hadn't got keys..." - nem kapott kulcsokat??? Helyesen: She didn't have her keys"


"I had a shower..." - szerintem a kifejezés a take a shower, de ebben nem vagyok biztos.


"On Sunday I woke up late, so I didn't have breakfast." - Szerintem On Sunday I had woken up late, so I didn't have breakfast. A felkelés előbb történt és van ok-okozati összefüggés, ezért én Past Perfectet használnék.


"I were reading books..." - I was


"In the afternoon relations..." - ha a rokonokra gondolsz, én eddig csak a "relative" szót hallottam rá. Lehet, hogy jó, nekem idegen.


"I went to bed at 9 o'clock, but I couldn't sleep..." - szerintem megint Past Perfect. I had gone to bed at 9...


"there were a..." - there was


"moskitoo" - mosquito

2014. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ja, egyet kihagytam:

"When I was going to home..." - nem kell to. A ki fejezés "to go home - hazamenni". When I was going home.

2014. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
"I met my friends" (nem I met with) -
2014. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"relatives came" ismerősök jöttek (nem ralations)
2014. szept. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egy db szúnyog volt, akkor "was" (egyes szám)
2014. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. szept. 28. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!